Jaisalmer – طلایی شهر Havelis

[ad_1]

مقدمه

شتر سافاری فقط دلیل دیگری برای بازدید Jaisalmer اما این جاذبه همچنان شاهوار قصرها havelis از خانواده سلطنتی Jaisalmer. امر نخست میراث و میراث havelis نخست جاذبه در Jaisalmer اکثر آباد توسط بازدید کنندگان. این رونق تجار Jaisalmer به کمک میراث قصرها. وجود دارد بسیاری از قصرها ارزش دیدن در Jaisalmer. قصرها را essayed یک حماسه از حاکمیت به ماسه سنگ است. این یک توریست لذت در حال حاضر به عنوان آنها لذت بسیار عالی و تعمیر و نگهداری. سه قرن 19 havelis هستند قابل توجه سایت ها و چشمگیر است.

معماری

قصرها شد اقامت علاوه بر اینکه وضعیت نماد تجار. این lavisher به حولی بیشتر غنی تاجر است. معماری این havelis است منحصر به فرد و منحصر به فرد است. ورودی دروازه حک شده و سنگ مجسمه های با شکوه هستند. برای مثال Nathmal را حولی فرمت شده بود توسط دو برادران مسلمان – Hathi و سپس. سنگ فیل ها حک شده بر روی دروازه های دو havelis vis -a – vis سلیم سینگ هاولی و Nathmal حولی. همچنین دیده می شود در حال کنده کاری از قطار و دوچرخه اسباب بازی, از مغبون دوران مدرن است. فضای داخلی تحمیل havelis در حال تاب با مینیاتور.

جاذبه های

سه havelis اصلی در Jaisalmer از منافع خاص.

Patwon هاولی: این عمارت است استادانه درست شده ترین امر از عظمت. Sandwhiched بین کوچه های باریک عمارت طبقه بندی شده است به شش آپارتمان ها از آن دو انجام شده توسط باستان شناسی از هند است. عمارت ساخته شده بود توسط پنج جین برادران طول 1800 تا 1860 که به شکوفایی تجارت جواهرات و خوب brocades.

سلیم سینگ هاولی: 300 سال خصوصی حولی که کاملا پیچیده در شکل است که پس از آن برای اولین بار صاحب دیوان Jain سلیم سینگ. از باریک طبقه گسترش آن به هزاران کنده کاری. شما را دوست دارم برای دیدن دوست داشتنی قوسی سقف با حک براکت در قالب یک طاووس. عجیب ترین چیزی که در مورد ساختار است که در آن ساخته شده است و بدون استفاده از ملات یا سیمان.

Nathmal هاولی:این قرن 19 حولی شد هنگامی که یک نخست وزیر ، این افتخار از آن قابل توجه بیرونی انتهایی از کنده کاری به نقاشی. دو برادر Hathi و سپس طراحی شده و کمک در طرح طرح حولی.

اماکن نزدیک

Jaisalmer فورت: تحمیل دژ آغاز شده توسط راول Jaisal در قرن 12th. این Bhatti حاکمان نگه داشته بود در تقویت فورت و به تبع آن قلعه بوده و در میان یکی از قلعه ها در تاریخ هند. دسترسی به این قلعه توسط یک سطح شیب دار سیم پیچ از طریق چهار عظیم دروازه. دیدن Dussera چوک, راج محل در قلعه.

Gadi ساغر دریاچه: مخزن پس از یک مخزن آب و تامین آب برای این شهر است. احاطه شده توسط معابد و زیارتگاه دریاچه است که باید ببینید سایت در Jaisalmer.

هتل ها و استراحتگاه

قلعه Rajwada: بهترین میراث هتل در Jaisalmer آن ساخته شده است در ماسه سنگ زرد و ارائه می دهد امکانات مانند حتی Kerala ماساژ. آن را دارای 91 اتاق برای خدمت به بازدید کنندگان است.

گره Jaisal حولی هتل: میراث هتل پیچیده در داخل دیوار قدیمی قلعه Jaisalmer. هفت سوئیت ارائه شده به گردشگران است. با تمام امکانات مدرن این هتل دارای غربی دهید حمام و سرویس بهداشتی, اتاق با A/C. و یک رستوران.

Rang Mahal: این کاخ هتل یکی از بهترین هتل در Jaisalmer. با تمام امکانات مدرن هتل برجسته در صنعت مهمان نوازی.

حقایق سریع

محل سکونت: Jaisalmer راجستان

ساخته شده توسط: مرفه تجار Jaisalmer

معروف به: میراث طنز

گشت و گذار: برمر, Pokran, Khichan, Mool Sagar, Amar ساغر سام شن و ماسه و چوب فسیلی پارک Lodurva

چگونه برای رسیدن به Jaisalmer

  • هوایی: نزدیکترین فرودگاه در جوداپور (285 متر)
  • توسط راه آهن: دهلی و جیپور متصل به خوبی با قطار به طور منظم
  • از طریق جاده: شبکه ای از جاده های اتصال Jaisalmer به شهرهای دیگر.

[ad_2]