کاپ قاعدگی چیست

 

آیا جام قاعدگی بی ضرر است؟ گزارش موردی از علت غیرمعمول کولیک کلیوی

 

وابستگی ها گسترش می یابد

 

مقاله رایگان PMC

چکیده

مقدمه: فنجان قاعدگی به طور فزاینده ای در بین زنان برای کنترل دوره قاعدگی مورد پذیرش قرار می گیرد. اکثر مارک ها طرفدار این هستند که این دستگاه ها 100٪ برای کاربران ایمن نیستند ، علیرغم اینکه برخی گزارش ها از عوارض نادر مرتبط با این دستگاه ها گزارش شده است.

 

ارائه مورد: در این مورد ما زنی را نشان می دهیم که  کاپ قاعدگی چیست با استفاده از فنجان قاعدگی دچار کولیک کلیه راست شده است. کنترل درد با مسکن های معمولی دشوار بود. اشعه ایکس شکم ساده دستگاه در لگن را نشان می دهد که بیش از یک سوم قطر جزئی لگن را اشغال کرده و به سمت راست جهت دارد. سونوگرافی حالب راست را نشان داد و هیچ دلیل انسدادی قابل شناسایی ندارد. پس از برداشتن دستگاه ، علائم و مجرای ادرار هیدرونفروز کاملاً برطرف شد.

 

بحث: علیرغم اینکه وسیله ای ایمن است ، اما ممکن است مشکلاتی در فنجان قاعدگی رخ دهد و ما معتقدیم مکانیسم این تصویر بالینی ، فشرده سازی خارجی مجرای ادرار راست توسط فنجان است. کنترل درد در این بیمار چالش برانگیز بود و ما با برداشتن دستگاه مشکل را مدیریت کردیم.

 

نتيجه گيري: جام قاعدگي در حال پذيرش در بين خانم هاست و براي پزشکان مهم است که از اين دستگاه و عوارض احتمالي مرتبط با استفاده از آن آگاه باشند.

 

کلمات کلیدی: جام قاعدگی؛ قولنج کلیه؛ اورتروهیدرونفروز.

 

کپی رایت © 2018 نویسندگان. منتشر شده توسط Elsevier Ltd .. کلیه حقوق محفوظ است.

 

 

چکیده

سابقه و هدف: در محیط های کم درآمد ، بسیاری از زنان و دختران به دلیل کمبود محصولات قاعدگی مقرون به صرفه ، در دوران قاعدگی با محدودیت در فعالیت مواجه هستند. جام قاعدگی (MC) یک فنجان قابل استفاده مجدد غیر جاذب است که خون قاعدگی را جمع می کند. ما مقبولیت و عملکرد MPower® MC را در مقایسه با پد یا تامپون در میان زنان در یک محیط کم منبع ارزیابی کردیم.

 

روش ها: ما یک آزمایش متقاطع دو دوره ای تصادفی در یک سایت در دوربان ، آفریقای جنوبی ، بین ژانویه و نوامبر 2013 انجام دادیم. شرکت کنندگان در سنین 18-45 سال با چرخه قاعدگی منظم ، اگر قصد بارداری نداشتند ، مجاز به ورود بودند با استفاده از یک روش پیشگیری از بارداری م waterثر ، از سیستم شهرداری به عنوان منبع اصلی آب خود استفاده می کرد و هیچگونه عفونت منتقله از راه جنسی نداشت. ما از یک توالی تصادفی تولید شده توسط رایانه استفاده کردیم تا شرکت کنندگان را به یکی از دو توالی استفاده از محصول قاعدگی اختصاص دهیم ، این تخصیص فقط از محققان مطالعه پنهان مانده است. شرکت کنندگان از هر روش در طول سه دوره قاعدگی (در کل 6 ماه) استفاده کردند و در زمان مراجعه و پیگیری های ماهانه مصاحبه شدند. نتیجه مقبولیت محصول با استفاده از یک مدل رگرسیون لجستیک ترتیبی با اثرات تصادفی فردی ، نمرات س satisfactionال رضایت محصول را مقایسه کرد. این مطالعه در پایگاه داده آزمایشات بالینی آفریقای جنوبی ثبت شده است: شماره DOH-27-01134273.

 

یافته ها: از 124 زن ارزیابی شده ، 110 نفر واجد شرایط بودند و به طور تصادفی به محصولات قاعدگی انتخاب شدند. صد و پنج زن تمام بازدیدهای بعدی را انجام دادند. در مقایسه با پد / تامپون (محصول معمول مورد استفاده) ، MC برای راحتی ، کیفیت ، جمع آوری خون قاعدگی ، شکل ظاهری و ترجیح به طور قابل توجهی بهتر ارزیابی شد. هر دوی این اقدامات نتیجه مقایسه ای ، همراه با احتمال ادامه استفاده ، توصیه محصول و خرید در آینده ، با گذشت زمان برای MC افزایش یافت.

 

نتیجه گیری: پذیرش MC در جمعیتی از کاربران مبتدی ، بسیاری با تجربه محدود در استفاده از تامپون ، نشان می دهد که تعداد زیادی از کاربران بالقوه در تنظیمات کم منابع وجود دارد.

 

مقالات مشابه

کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

کاپ قاعدگی چیست—ok uni 

 

فنجان قاعدگی–ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی—ok uni 

 

كاپ قاعدگي—–ok uni 

 

کاپ قاعدگی برای دوشیزگان—ok uni

 

نحوه استفاده از کاپ قاعدگی—-ok uni 

 

خرید کاپ قاعدگی—ok uni 

 

قیمت کاپ قاعدگی در داروخانه ها—-

 

طرز استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ پریودی

 

فنجان قاعدگی چیست

 

کاپ پریودی چیست

 

کاپ قاعدگی چیه

 

بهترین مارک کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده کاپ قاعدگی

 

روش استفاده از کاپ قاعدگی

 

لونت کاپ چیست

 

طریقه استفاده از کاپ قاعدگی

 

استفاده از کاپ قاعدگی

 

قیمت فنجان قاعدگی

 

نحوه استفاده کاپ قاعدگی

 

سایز کاپ قاعدگی

 

كاپ قاعدگي چيست

 

عوارض کاپ قاعدگی

 

کاپ بهداشتی

 

کاپ پریود

 

طریقه استفاده کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی نحوه استفاده

 

کاپ قاعدگی را از کجا بخریم

 

کاپ های قاعدگی

 

کاپهای قاعدگی

 

روش استفاده کاپ قاعدگی

 

معایب کاپ قاعدگی

 

آموزش استفاده از کاپ قاعدگی

 

مراکز فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی خرید

 

فروش کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی را از کجا تهیه کنیم

 

کاپ قاعده گی

 

طریقه گذاشتن کاپ قاعدگی

 

انتخاب سایز کاپ قاعدگی

 

چگونگی استفاده از کاپ قاعدگی

 

انواع کاپ قاعدگی

 

فنجان پریود

 

خريد كاپ قاعدگي

 

طرز استفاده از فنجان قاعدگی

 

كاپ قاعدگي خريد

 

کاپ قاعدگی یا تامپون

 

قيمت كاپ قاعدگي

 

خرید فنجان قاعدگی

 

مضرات استفاده از کاپ قاعدگی

 

کاپ قاعدگی برای دختران

 

معایب استفاده از کاپ قاعدگی

 

طرز استفاده از كاپ قاعدگي

 

خرید اینترنتی فنجان قاعدگی

 

فیلم گذاشتن کاپ قاعدگی