چگونه می توان شعله ور استیک دایان

[ad_1]

“اوپا!” جمعیت roared به عنوان شعله های آتش رقصید بیش از مواد غذایی است.

تصور کنید خوب دوستان افسانه غذا و سرگرمی است که به طرزی جادویی حمل و نقل شما را به یک سرزمین خارجی است.

من همیشه فرض بر این است که saganaki را شعله ور پنیر پیش غذا بود که به طور چشمگیری فرو برد و با هویج و تنظیم شعله ور در یک نمایش-توقف دیدنی tableside نمایش در یونان سرچشمه گرفته. اما در حالی که تعطیلات در یونان در سال 1980 به من آموخته که Saganaki نمی سرچشمه در یونان در همه. بلکه saganaki است ادعا کرد که منشأ در زادگاه من.

ناهار خوری در رستوران ها از شیکاگو شهر یونانی در طول سال جوان تر به سمت چپ سوزاننده تصور من علاقه نمایشهایش در غذا و سرگرمی است.

به بهار نزدیک تخیل من است مشتعل شده توسط سند چشم انداز از شعله ور entrees روشنایی تا بی سر و صدا مهتابی شام تحت swaying تاج پوشش درختان حیاط خلوت. با یا بدون بازتاب امواج از یک حیاط خلوت استخر تالاهاسی بهار باغ تنظیم مناسب برای برگزاری خیره کننده در شب.

رسیدن به آشپزی من archives, من کنده های قدیمی مورد علاقه شعله ور دستور که من استفاده می شود برای آماده سازی اغلب به صورت ویژه شام.

برای منحصر به فرد بهار شام سهولت و ظرافت استیک دایان ارائه می شود صدای هیس کردن و عاشقانه را ترک خواهد کرد که مهمانان خود را آواز افتخاری “oohs” و “aahs” به شما.

استیک دایان خوب است فهرست غذاهای کرایه. من دقیقا مطمئن نیست که این ظرف نشات گرفته است. تحقیقات من پیشنهاد کرد که آن را یک اختراع آمریکایی از اواخر دهه 1950 و اوایل دهه 1960 هنگامی که فرانسه الهام گرفته از منوها از جولیا کودک و کندی در کاخ سفید بودند کمک غنی و پر رو آگاهی به ملت ما چشم انداز آشپزی. قبل و در طول همان زمان بسیاری از کشور بهترین رستوران ها را به خوبی شناخته شده برای ارائه مواد غذایی با زرق و برق دار چوب بست.

اجرایی آشپز مایکل Lomonaco از نیویورک افسانه “21”, رستوران, رنگ اشتها آور شرح استیک دایان غذای اصلی و پر زرق و برق دوران در “21” کتاب آشپزی. Lomonaco می نویسد: “در ’21,’ استیک دایان به طور سنتی آماده tableside توسط کاپیتان یا Maitre والتر وایس. گوشت گاو کون بزرگ مس تابه با هویج شعله ور و سس متلاطم باعث می شود یک نمایش فوق العاده یادآور روز زمانی که همفری بوگارت و دوستان خود را در در نیمه شب زیر جدیدترین باز کردن در برادوی است.”

اما شما لازم نیست برای سفر به نیویورک یا شیکاگو, آتن, یونان! شما می توانید ایجاد یک افسانه شعله ور استیک دایان راست در صفحه اصلی.

اگر شما ناراحت کننده با اشتعال مواد غذایی ظرف است به همان اندازه خوشمزه بدون چشمگیر شعله.

خدمت با سالاد سزار کلاسیک روستایی, bruschetta, سالخورده, قدیمی, قرمز, شراب, قرمز, دسر و یک خط تیره از بیان هنری برای بی انتها و مزه عالی و شام با یا بدون آتش بازی.

شعله ور استیک دایان

گوشت گاو گوشت پشت مازو مدال 1 برای هر نفر زد به 1 اینچ نازک

1 قاشق غذاخوری. کره

دریای نمک را به طعم و مزه

تازه زمین فلفل سیاه برای طعم و مزه

یونانی ترکیب چاشنی برای طعم و مزه

1 فنجان قارچ تازه, قطعه قطعه

سیر را به طعم و مزه

موسیر را به طعم و مزه

آب لیمو برای طعم و مزه

1 فنجان آب زردآلو یا هویج

2 قاشق غذاخوری. شری

2 قاشق چایخوری. خردل دیژون

1 فنجان کاهش گوشت گاو یا گوشت گوساله سهام

1 فنجان خامه

2 قاشق غذاخوری. پیاز سبز خرد شده

1 قاشق چایخوری. هر جعفری و پیازچه

1. ذوب کره را در یک دیگچه سنگین روی حرارت متوسط.

2. فصل گوشت را با نمک دریا و فلفل و ادویه یونانی.

3. اضافه کردن 2 استیک در یک زمان و از کار افتاده بیش از دو دقیقه در هر طرف.

4. انتقال استیک به یک گرم صفحه گرامافون در فر.

تکرار مراحل 1 تا 4 به صورت اضافی استیک.

در ضمن سرخ کرده و قارچ, سیر و موسیر برای حدود 2 دقیقه در کره, یک خط تیره از ادویه های مورد علاقه و فشار لیمو. کاهش گرما را در تابه را از روی اجاق گاز و اضافه کردن کنیاک یا هویج. بازگشت پان به سوز و طبخ را روی حرارت کم. اضافه کردن شری و خردل دیژون. اضافه کردن گوشت گاو یا گوشت گوساله سهام و طبخ برای یک دقیقه.

اضافه کردن خامه و آن را برای نزدیکی جوش. حذف از گرما و اضافه کردن پیاز سبز خرد شده و جعفری و پیازچه. سس گوشت گاو مدال. اگر شما راحت شعله, غذا, می توان آن را در آشپزخانه و یا tableside. با احتیاط شیب پان با سس و استیک بریزید و کمی هویج به جلو لبه تابه و نور با یک بازی.

(c) Kathi Dameron, Kathi Dameron و همکاران

این مقاله از “سرگرم کننده با Kathi” ستون روزنامه در ابتدا به نظر می رسد در فوریه 28,2007.

[ad_2]