پودر کاری دستور العمل های – ادویه کاری هندی و گفتگوی Garam – مراحل ساخت انواع مختلف ادویه کاری

[ad_1]

پودر کاری

توضیحات

به طور گسترده ای مورد استفاده در پخت و پز هند معتبر هندی پودر کاری است که تازه زمین هر روز و به طور چشمگیری می تواند متفاوت باشد بسته به منطقه و طبخ. پودر کاری است که در واقع یک ساییده مخلوط تا 20 ادویه جات ترشی جات و گیاهان و دانه ها. در میان کسانی که بیشتر مورد استفاده هستند, هل chiles, دارچین, میخک, تخم گشنیز, زیره, رازیانه, دانه شنبلیله, گرز, جوز قرمز و فلفل سیاه خشخاش و کنجد, زعفران, آلوچه و زردچوبه (دومی چیزی است که می دهد پرداخت غذاهای خود را از مشخصه های زرد رنگ). تجاری پودر کاری-که خرس شباهت کمی به زمین تازه می آمیزد جنوب هند–می آید در دو سبک اصلی: استاندارد و داغتر از این دو “مدرس” پودر کاری.

با استفاده از

پودر کاری استفاده می شود برای طعم سوپ و خورش و عالی برای اضافه کردن یک ضربه به انواع سس ها و ترشیجات و همچنین میت لوف و همبرگر و مرغ, تن ماهی, پاستا و سالاد سیب زمینی. پس از پودر کاری به آن تندی آن را باید ذخیره شده مهر و موم شده, هیچ بیش از دو ماه.

ریشه

“پودر کاری” را به عنوان ما آن را می دانم بریتانیا بود اختراع هند یکی در نظر گرفته شده برای جذب عطر و طعم پخت و پز هند بدون زحمت کش تلاش سفارشی-ترکیب برشته و آسیاب ادویه جات ترشی جات برای هر ظرف آماده شده است. و حتی بیشتر عجیب ترین پودر کاری نمی کند حتی شامل برگ کاری! کاری تبدیل به یک مورد علاقه در بریتانیا در پایان قرن نوزدهم و محبوبیت خود را به زودی به ژاپن است.

عطر و طعم روند

آمریکایی ها هنگامی که در درجه اول لذت بردم کاری در هند و رستوران تایلندی. در حال حاضر کاری می آمیزد در حال اضافه شدن به آشنا غذاهای ساده کباب سینه مرغ سرخ کرده میگو و سبزیجات است. کاری است که یک عنصر کلیدی از جنوب و جنوب شرقی, آسیایی, کارائیب, ژاپنی, زبان انگلیسی و استرالیایی پخت و پز. در قلب ترین کاری مخلوط یک عطر و طعم پایه سیاه و سفید و یا فلفل قرمز, گشنیز و زیره. تعدادی از ادویه جات ترشی جات اضافه می شود به این پایه برای ایجاد عطر و طعم های مختلف تجربه. گفتگوی Garam, برای مثال, یک شیرین کاری های هل و دارچین و میخک. داغ مدرس کاری ارائه گرما و طعم شدید از مدرس منطقه از هند و همچنین شامل شنبلیله و زردچوبه و سیر. کاری قرمز ترکیب یک ترکیب پیچیده ای از را انتخاب کنید و ادویه جات ترشی جات, خوراک لوبیای پر ادویه فلفل و هل. به عنوان آمریکایی ها بیشتر آشنا شدن با کاری آنها کشف طیف گسترده ای از طعم امکانات.

ما می خواهم به ترکیب کاری با میوه ها مانند سیب و موز و میوه شور و شیرین طعم وانیل می گوید:” آشپز شاون McClain از بهار و سبز گورخر در شیکاگو است. “برای مثال ما در خدمت یک مین خرچنگ اسپرینگ رول با میوه شور-سس کاری.”

عطر و طعم کامل همکاران عبارتند از:

ریحان, گشنیز, مرکبات, نارگیل, سیر, زنجبیل, انبه و نعنا میوه شور plantains وانیل و ماست رنگ

روشن زرد طلایی یا برشته قهوه ای است. عطر و طعم & عطر

هر دو مشک و روشن; گاهی شیرین گاهی اوقات تند حسی مشخصات

پس تا 20 ادویه جات ترشی جات می تواند شامل پودر کاری مشخصات آن پیچیده است. زردچوبه و شنبلیله اضافه کردن earthiness; دارچین و هل اضافه کردن شیرینی; چیلس و فلفل اضافه کنید و حرارت.

ادویه پودر کاری دستور غذا

مواد لازم: * تخم گشنیز – 1/2 پیمانه * زیره – 1/4 فنجان * سیاه دانه خردل – 1 قاشق غذا خوری * فلفل سیاه 1 قاشق چایخوری * فلفل قرمز – 5 * دانه شنبلیله – 3/4 قاشق چایخوری * پودر زردچوبه – 2 tsps * خشک برگ کاری – 20

روش: در یک سنگین کف تابه سرخ تمام مواد لازم برای 5 دقیقه روی حرارت متوسط. حذف از گرما. خرد کردن همه بو داده مواد تشکیل دهنده با هم به یک پودر. فروشگاه در یک ظرف مهر و موم شده.

اساسی پودر کاری (خوراک هندی) دستور العمل

6 فلفل قرمز خشک, 1 اونس تخم گشنیز 2 قاشق چای خوری دانه زیره سبز 1/2 قاشق چای خوری دانه خردل 1 قاشق چای خوری فلفل سیاه 1 قاشق چای خوری دانه شنبلیله 10 تازه, برگ کاری, زمین 1/2 قاشق چای خوری زنجبیل 1 قاشق غذا خوری زردچوبه زمین به نوبه خود این دستور غذا را به یک پازل!

جهت:

این رسانه داغ کاری ترکیب می تواند در هر ظرف است که خواستار پودر کاری.

حذف دانه ها از فلفل. خشک کباب تمام ادویه جات ترشی جات بیش از حرارت متوسط تا زمانی که آنها تیره تکان دهنده و یا تکان دادن ظرف اغلب برای جلوگیری از سوختن. ترک برای خنک کردن پس از خرد کردن به صورت پودر. خشک کباب برگ کاری را در تابه را برای چند ساعت و سپس خرد کردن و اضافه کردن آنها را به مخلوط با زنجبیل و زردچوبه ترکیب خوبی است.

Goan پودر کاری

3/4 فنجان خرد شده بدون شکر خشک نارگیل 1 قاشق غذا خوری سیر خرد 4 تازه سبز, فلفل تند مانند سرانو, نازک, 3 قاشق غذاخوری پودر تخم گشنیز 2 قاشق غذا خوری سفید دانه خشخاش 1 قاشق غذا خوری فلفل سیاه 1 قاشق غذا خوری دانه رازیانه 1 قاشق ajwain دانه, 10, هل, غلاف, 10, میخک 1 قاشق چای خوری زردچوبه زمین

1. در اندازه متوسط کتری کباب نارگیل را روی حرارت متوسط تکان دهنده به طور مداوم برای حدود 8 دقیقه تا زمانی که طلایی و ترد است. انتقال به یک کاسه است. 2. در همان کتری خشک کباب سیر و فلفل سبز و فلفل روی حرارت متوسط تکان دهنده به طور مداوم برای حدود 8 دقیقه تا زمانی که آن را خشک و طلایی. 3. محل باقی مانده ادویه جات ترشی جات در کتری و خشک کباب روی حرارت متوسط تکان دهنده و تکان دادن ظرف تا زمانی که طلایی رنگ و بسیار معطر است. حذف و سرد است. 4. مخلوط همه بو داده مواد را با هم قرار داده و در یک چرخ ادویه در دسته و روند با سرعت بالا تا ادویه جات ترشی جات زمین ریز مانند پودر. 5. پور را به یک غیر واکنشی ظرف پوشش محکم و ذخیره تا 3 ماه

گفتگوی Garam

این آسان برای ایجاد مخلوط ادویه است که قلب بسیاری از غذاهای هندی. ترکیبی از ادویه جات ترشی جات مختلف آن را احتمالا به عنوان بسیاری از دستور العمل های که وجود دارد خانواده ها در هند! در اینجا این است که یک پایه. هنگامی که شما احساس می کنید برای طعم و مزه آن را می دهد پخت و پز خود را آزمایش و تغییر آن با توجه به نیازهای شما.

گفتگوی Garam بهترین تازه ساخته شده فقط قبل از اینکه شما شروع به پخت و پز, اما اگر شما نمی کردم صبر (مثل من!), یک دسته ای جلوتر و فروشگاه برای چند ماه در هوا تنگ ظرف را در جای خنک و تاریک. دبستان زمان: 0 ساعت و 10 دقیقه زمان پخت: 0 ساعت و 4 دقیقه

مواد لازم:

* 4 tbsps تخم گشنیز * 1 قاشق غذاخوری دانه زیره * 1 قاشق غذاخوری فلفل سیاه * 1 1/2 tsps دانه های زیره سیاه (shahjeera) * 1 1/2 tsps زنجبیل خشک * 3/4 قاشق چایخوری سیاه هل (3-4 بزرگ غلاف حدود) * 3/4 قاشق چایخوری میخک * 3/4 قاشق چایخوری دارچین (2 X 1″ قطعه) * 3/4 قاشق چایخوری خرد شده و برگ سرخ مایل به قرمز

آماده سازی:

* گرما سنگین کتری روی شعله متوسط و به آرامی کباب تمام مواد (ترک هل در آن غلاف تا بعد) به جز زنجبیل خشک تا آنها به نوبه خود چند سایه تیره تر است. گهگاه هم بزنید. نه وسوسه می شود برای سرعت بخشیدن به روند تبدیل گرما به عنوان ادویه جات ترشی جات می سوزاند در خارج و خام باقی می ماند در داخل.

* هنگامی که ادویه جات ترشی جات بو نوبه خود از شعله و اجازه می دهد آنها را به سرد است.

* هنگامی که سرد می شود, حذف دانه هل از پوست خود را و ترکیب آنها را با دیگر بو ادویه جات ترشی جات.

* خرد کردن آنها را همه با هم به یک پودر در پاک کردن و خشک آسیاب قهوه.

* فروشگاه در هوا تنگ ظرف را در جای خنک و تاریک.

[ad_2]