مدیریت استقلال به سبک فتحی!/ وقتی ۵۵۰ هزار دلار غرامت پیروزی است

[ad_1]

صحبت‌های اخیر امیرحسین فتحی در خصوص غرامت وینفرد شفر نشان می‌دهد ادعاهای مدیرعامل سابق استقلال درباره این مساله با تناقض همراه است. تناقضی که خسارت و غرامت ۵۵۰ هزار دلاری برای استقلال به همراه داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، در چند روز اخیر، پرونده وینفرد شفر سرمربی اسبق تیم استقلال و درخواست غرامت خود از این باشگاه به سوژه روز رسانه‌ها تبدیل شده است. این مربی آلمانی پس از جدایی از استقلال، بارها و به طرق مختلف پیگیر مطالباتش از آبی‌پوشان پایتخت بود. مدیران وقت باشگاه استقلال پس از این که قرارداد این مربی آلمانی را به حالت تعلیق درآوردند، اقدام خاصی برای مذاکره با او انجام ندادند و وضعیتش را در هاله‌ای از ابهام گذاشتند.

پس از بی‌توجهی‌های باشگاه استقلال، شفر تصمیم به شکایت از استقلال به محاکم قضائی فیفا گرفت و در ادامه پرونده‌اش را برای رسیدگی به فیفا فرستاد تا رسماً از استقلالی‌ها شکایت کرده باشد. شکایت این مربی آلمانی پس از بررسی‌های لازم به ثبت نهایی توسط فیفا رسید.

مساله‌ای که در خصوص این پرونده می‌تواند حائز اهمیت باشد، صحبت‌های مسئولان وقت باشگاه استقلال است که در راس آن‌ها امیرحسین فتحی قرار داشت. پس از جدایی وینفرد شفر از استقلال مدیرعامل سابق آبی‌پوشان در اولین اظهارات خود در این رابطه گفت: “فقط شفر و کولی یک سال دیگر قرارداد دارند. کمترین غرامت را خواهیم داشت. با هماهنگی رضایت شفر را جلب خواهیم کرد. هواداران عزیز و خوب ما و کارشناسان فوتبال و دوست داران استقلال مطمئن باشند که با کمترین هزینه این کار انجام می‌شود. من اگر در فوتبال کاری بلد نباشم، به عنوان کسی که حقوقدان ورزشی هستم و ۱۰ سال مسئولیت کمیته انضباطی و حل اختلاف را بر عهده داشتم، کار حقوقی را می‌دانم. اجازه دهید با راه‌های حقوقی کارمان را انجام دهیم.”

امیرحسین فتحی در اظهاراتی دیگر باز هم ادعا کرد که پرونده وینفرد به شفر مثل پرونده‌های بازیکنان خارجی آن فصل همچون الحاجی گرو و نیومایر به سلامت به پایان خواهد رسید. او در این خصوص خاطرنشان کرد:‌ “همه دوستانی که این قراردادهای عجیب را بسته‌اند شاید به دلیل فشارهای زیاد این تصمیمات را گرفته‌اند و قطعاً هدفشان کمک به باشگاه بوده است. به هواداران بزرگ و عزیز استقلال قول می‌دهم که ما همه تلاش خود را خواهیم کرد تا با کم‌ترین آسیب به باشگاه این موضوع را به پایان برسانیم. ضمن اینکه آقای شفر برای ادامه فعالیت مربیگری خود مجبور است قراردادش با استقلال را به پایان برساند و به همین دلیل قطعاً همکاری‌های لازم را انجام می‌دهد. همانند گرو و نویمایر که با مذاکرات ما بدون هیچ حاشیه و آسیبی به باشگاه از تیم جدا شدند.”

اطمینانی که در صحبت‌های فتحی وجود داشت، حاکی از آن بود که مدیرعامل سابق استقلال این امید را به هواداران داده است که پرونده شفر با پشت سر گذاشتن مراحل کارشناسی خود بدون هیچ مشکلی به پایان می‌رسد اما وضعیت طور دیگری رقم خورد و تعلل مدیران وقت استقلال و بلاتکلیف ماندن شفر در مواجه با مطالبات خود،‌ باعث شد تا این مربی آلمانی دست به شکایت از طریق فیفا بزند و با پیگیری‌های لازم مبلغ ۵۵۰ هزار دلار از باشگاه استقلال غرامت درخواست کند.

با این حال امیرحسین فتحی بعد از مدت‌ها دوری از استقلال، در آخرین اظهارات خود مدعی است که به وقوع پیوستن چنین غرامتی، یک اتفاق خوب به شمار می‌آید. او در این رابطه گفت:‌ “ما از این مساله آگاه بودیم که شفر قصد طرح دعوی دارد و به همین دلیل قرارداد او را فسخ کردیم. یقین داشتیم او در فیفا طرح دعوی می کند، شاید خیلی ها از حرف من تعجب کنند ولی ما در فیفا برنده شدیم. شفر خواستار یک میلیون و ۶۰۰ هزار دلار از باشگاه استقلال شد و شکایت خود را به فیفا داد اما با لابی‌هایی که با فیفا انجام دادیم و با لایحه ای که نوشتیم در نهایت باشگاه فقط با رقم ۵۵۰ هزار دلار محکوم شد. فراموش نکنید که ۳۲۰ هزار دلار از این رقم (۵۵۰ هزار دلار) حقوق معوقه شفر بود که ما پرداخت نکرده بودیم، یعنی در این پرونده، رای به ما صادر شد نه به نفع شفر.”

این اظهارات متفاوت نشان می‌دهد مدیرعاملی که ابتدا به دنبال کمترین غرامت از پرونده شفر بود، به جایی رسیده است که پرداخت ۵۵۰ هزار دلار را یک پیروزی قلمداد می‌کند. در حال حاضر استقلال در چند روز اخیر با مشکلات متفاوتی مواجه شده است و زمانی تا ضرب الاجل پرداخت مطالبات وینفرد شفر باقی نمانده است و این اتفاق در حالی است که شاید مدیران وقت استقلال اگر در آن موقع در خصوص پرونده شفر تعلل نمی‌کردند، استقلال به این بن بست نمی‌رسید.

[ad_2]

Source link