مازندران همچنان در وضعیت قرمز شیوع کرونا/ ۱۱۹۴ نفر بستری هستند

[ad_1]

با وجود تداوم روند کاهشی بستری‌شدگان کرونایی در مازندران، این استان همچنان در وضعیت قرمز به سر می‌برد و با نزدیک شدن ایام محرم و به ویژه تعطیلات تاسوعا و عاشورا، مسئولان ستاد مبارزه با کرونا در این استان، نگران هستند که این وضعیت تداوم پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با ارائه آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۵ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران در سطح استان بستری شدند.

وی تصریح کرد: در همین مدت ۱۶۲ نفر از افراد مشکوک بستری شده، از بیمارستان ها مرخص شدند و تکمیل روند درمانی خود را در منزل ادامه خواهند داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران ادامه داد: هم اکنون ۹۲۹ نفر بیمار مشکوک به ویروس کرونا با علائم تنفسی مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۲۲۳ نفر با علائم حاد تنفسی در بخش های ویژه بستری هستند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، بیش از ۶۰۰ نفر از اعضای هیات علمی، پزشک، دندانپزشک و داروساز مازندرانی در نامه ای خطاب به وزیر بهداشت از خدمات کادر درمانی و مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران قدردانی کرده و خواستار حمایت بزرگان و مسوولین سیاسی و مذهبی و صاحبان قدرت در استان از دست اندرکاران حوزه سلامت شدند.

در بخشی از این نامه آمده است که، “در تمام این مدت بیشترین حجم فشارها و بیشترین بار مسئولیت برای مقابله با این وضعیت بر دوش کادر درمان و بهداشت دانشگاه های علوم پزشکی، پزشکان و پرستاران شاغل در بیمارستان ها و مدیران عرصه‌ی بهداشت و درمان قرار گرفت. پزشکان، پرستاران، مدیران و فعالین عرصه بهداشت و درمان در تمام این ۶ ماه عزم کردند تا فداکارانه و بدون چشم‌داشت در کنار شما و مردم و در مقابل این مصیبت بشری بایستند و از سلامت مردم دفاع کنند. آسیب دیدن، بیماری و شهادت تعداد قابل ‌توجهی از همکاران ما خود گواه بر این ایثارگری و فداکاری است.

در این بین انتظار آن می‌رفت که تمامی مسوولین سیاسی و مذهبی، صاحبان قدرت، صاحبان تریبون‌های رسمی و غیررسمی نیز، همچون اهالی بهداشت و درمان، هم در کلام، هم در عمل و هم در سیاستگزاری‌های عمومی، با این ایثارگری‌ها همراهی نمایند و بر زخم های این افراد مرهمی بگذارند. انتظار آن داشتیم تا از ابزارهای قدرت استفاده کرده و گره‌هایی که بر امور بیمارستان‌ها افتاده را باز کنند. انتظار آن داشتیم که در این بحران بشری، درکنار مردم و زحمت‌کشان بهداشت و درمان بایستند، و در مقابل کرونا نه آنکه در کنار کرونا بایستند و در مقابل این ایثارگران. انتظار آن داشتیم تا اهل قدرت و سیاست برای اهالی درمان یار شاطر باشند، نه بار خاطر. 

آخرین آمار کرونا در بابل

همچنین بر اساس روابط‌عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، در حال حاضر۲۶۵ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند.

بر این اساس، در ۲۴ ساعت گذشته ۳۸ بیمار جدید بستری و ۳۸ بیمار هم ترخیص شدند. ۵۲ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

یک متخصص رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی بابل که خود گرفتار این بیماری شده است، اظهار کرد: در طول ۵۶ سال زندگی هیچ وقت به این شدت به بیماری مبتلا نشدم.

مصطفی رعیتی، با اشاره به اینکه ابتدا با تب و لرز و سپس تنگی نفس حال عمومی بدتری به من دست داد، مجبور به بستری شدم، تصریح کرد: این بیماری، بیماری جدی است، تمام توان و انرژی را از شما بر می دارد.

وی با تاکید بر اینکه کرونا شوخی ندار و من و همکاران پزشکم در خط اول علاوه بر این همه مراعات باز مبتلا شدیم، گفت: هم خودتان اصول بهداشتی را رعایت کرده و هم به دیگران سفارش کنید.

هم‌اکنون ۱۱۹۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ و یا مشکوک به ویروس کرونا در مراکز درمانی دو دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل، بستری هستند.

[ad_2]

Source link