لیست قیمت خرید وفروش انواع الکترود جوشکاری

در علائم الکترود بالا E مشخص می نماید که این الکترود برای جوشکاری برق بوده با استقاده می شود. حالات جوش را مشخص می کند که همیشه این علامت 1 یا 2 یا 3 می باشد، الکترودهائی که علامت سوم آنها 1 باشد در تمام حالات جوشکاری می توان از آنها استفاده کرد، الکترودهائی که علامت سوم آنها عدد 2 می باشد در حالت سطحی و افقی مورد استفاده قرار می گیرند، الکترودهائی که علامت سوم آنها 3باشد تنها در حالت افقی مورد استفاده قرار می گیرند. نوع جریان را مشخص مینمایند و عددی بین ۰ تا ۶ میباشد. نفوذپذیری این نوع از جوشکاریها زیاد است. مورد استفاده از این نوع الکترودها در جوشکاری MIG است . پوشش نازک الکترود در این نوع، قوس الکتریکی را تثبیت می کند و مقدار کمتری گل جوشکاری تولید میکند اما به سبب پوشش فلاکس کمتر، برای سطوح با آلودگی بالا کاربرد ندارند. فلاکس نه تنها هادی میانی الکترود را می پوشاند ، بلکه باعث ایجاد ثبات در قوس می شود و باعث ایجاد جو محافظ ، سرباره و طولانی شدن زمان خنک سازی می شود. پوشش فلاکس باعث پایداری قوس الکتریکی ایجاد شده میگردد .

انواع الکترود ضد سایش
وجود این ماده باعث پایداری قوس الکتریکی، به وجود آمدن گاز نگه دارنده و ایجاد سربار و همچنین افزایش زمان خنک سازی می شود. حساسیت بسیار کمی به رطوبت دارد و باعث جوشش و تخلیه هنگام جوشکاری می شود. پوششهای سلولزی مقدار زیادی هیدروژن در هنگام جوشکاری منتشر می کنند. پوشش اسیدی منجر به تشکیل سربارهای بزرگ و صاف در هنگام جوشکاری می شود که نتیجه آن جوشکاری صاف و تمیز است. سرباره تولیدی آن حجیم و روان و جوش تولید شده از نظر ظاهری صاف است. از الکترود 6013 برای جوشکاری بدنه اتوموبیل ، بدنه و فریم های کامیون ، آهن های تزیناتی ، مبلمان فلزی ، ابزارآلات کشاورزی ، مخازن ذخیره سازی یا هر نوع وسیله ای که شکل ظاهری در آن مهم است ، استفاده می شود . شکل ظاهری جوش این الکترود صاف و در شکاف ها و درزها کمی مقعر و درجه سختی جوش کمی زیادتر از گرده اول است.

عدد 1،×1××E :الکترود جوشکاری در تمام موقعیت ها کاربرد دارد. الکترود فوق همچنین برای جوشکاری فولادهایی که در درجه حرارت های بالا کار می کنند کاربرد دارد. این الکترودها برای جوشکاری فولادهای ریختگی مقاوم در برابر حرارت ماند AISI 347 و همچنین لایه دهی روی فولادهای کربنی مورد استفاده قرار می گیرد. الکترود های فوق را برای جوشکاری فولادهای مقاوم در مقابل سایش و حرارت به خصوص AISI 309 مورد استفاده می باشد. اگر این علامت ۱ باشد یعنی در جوشکاری با تمامی حالت میتوان از آن استفاده نمود. ترکیبات شیمیایی این الکترود همانند E 309 می باشد و تنها مقادیری چند صدم درصد نیوبیوم، برای پایدار سازی کاربید و افزایش پایداری در مقابل سایش های بین دانه ای به آن افزوده شده است. ترکیبات شیمیایی الکترود فوق همانند E 309 می باشد و تنها مقدار مولیبدن آن بیشتر، و مقدار کربن آن تاحد زیادی کمتر است و به همین علت خطر بروز سایش و خوردگی بین دانه ای به حداقل می رساند. مهرههای جوش آن شکل محدب دارند. الکترودهای غیر مصرفی نقطه ذوب بالایی دارند .

الکترود وسیم جوش ضد سایش
از الکترودهای غیر مصرفی در جوشکاری TIG استفاده می شود . پنج: کاربرد آن تنها در حالت جریان متناوب میباشد. بنابراین ، برای انتخاب الکترود جوشکاری مناسب ، باید انواع و کاربردهای آن را بشناسیم. از آنجایی که سرباره تولیدی آن غلیظ است برای جوشهای نبشی، افقی و عمودی مناسب میباشد. الکترود های جوشکاری روتیلی برای جوشکاری های نبشی، افقی و عمودی مناسب است. برخی از کاربرد های اصلی الکترود روکش متوسط شامل جوشکاری خط لوله، ساخت و ساز، پل، حفاری های دریایی و … البته برخی از این نوع الکترودها، پوششهای کمی دارند که در روش wire drawing مورد استفاده قرار میگیرد. دی اکسید کننده ها برخی از نقایص جوشکاری مانند تخلخل را کاهش خرید الکترود ضد سایش می دهند. عدد بعد از آن که یک عدد 4 یا 5 رقمی است که تعیین کننده مقاومت جوشکاری است. برای مثال عدد “1” تعیین کننده الکترودهای با همه نوع مکان می باشد . این نوع الکترود ها به الکترودهای مقاوم نیز شهرت دارند . در لایههای بعدی بدون لایه واسطه یک جوش مقاوم به ترک ایجاد میکند. فلز جوش در هر دو صورت بدون عملیات حرارتی یا تحت عملیات حرارتی بعدی قابل می باشد.