عکاسی بارداری، روش ها و ژست ها

عکاسی بارداری راهی فوق العاده جذاب برای والدین است تا یکی از زیباترین خاطرات خود را برای همیشه ضبط کنند. به عنوان یک عکاس، در این سبک، تنظیم صحنه و زاویه عکس متفاوت است. بسته به سبک تیراندازی بارداری خود را و آنچه موضوع را انتخاب می کند، راه آن کار می کند می تواند شگفت انگیز باشد. در زیر در مورد روش ها و ویژگی های عکاسی بارداری مشاوره خواهیم داد. البته پیشنهاد ویژه ما مراجعه به یک آتلیه کودک خوب جهت عکاسی بارداری است.

عکس بارداری

روش های آموزش عکس برداری از مادران در دوران بارداری
قبل از اینکه شروع به تیراندازی کنید، باید بدانید که حفظ ایمنی مادر در اولویت اول قرار دارد. حتی بعد از اینکه موقعیت های ایده آل را برای چند عکس پیدا می کنید، سلامت و ایمنی مادرتان را در اولویت قرار می دهد.

 

زمان مناسب برای عکس برداری از بارداری

زمان مناسب برای شلیک در دوران بارداری چه زمانی است؟ برای اطمینان از روشن بودن کامل بارداری در عکس ها، عکس های بارداری نیز باید در هفته های اخیر گرفته شود. در غیر این صورت هدف عکاسی تار است. آغاز سه ماهه سوم بارداری، قبل از هفته 35، بهترین زمان برای عکس برداری از بارداری خواهد بود. برای اینکه مطمئن شوید تولد زودرسی وجود نخواهد داشت، با مادر صحبت کنید و از وضعیت سلامتی او بپرسید.

 

مکان مناسب برای عکاسی بارداری

وقتی صحبت از وضعیتی می شود، انتخاب به آسمان می پرد. شما می توانید در خارج از منزل در یک زمینه خالی شلیک و یا مرکز را انتخاب کنید. حتی والدین می توانند خانه خود را به عنوان موقعیت مطلوبی انتخاب کنند تا احساس صمیمی تری در عکس خود ایجاد کنند. فقط به خاطر داشته باشید که مادران باردار انرژی زیادی برای عکس های طولانی دارند. بنابراین هنگام فیلمبرداری بارداری از موقعیت هایی که نیاز به پیاده روی یا گام های طولانی دارد اجتناب کنید. از سوی دیگر مشتری ممکن است مکان خاصی برای عکس خود داشته باشد، بنابراین ابتدا از مشتری بپرسید. و بازهم ما آتلیه عکس کودک را پیشنهاد می دهیم.

زمان مناسب برای عکس های بارداری

ساعت ها فیلمبرداری بارداری را بر اساس فصلی که در آن هستید مشخص کنید. از ساعت های بسیار گرم یا بسیار سرد اجتناب کنید. بايد مطمئن بشي که مادر حالش خوبه سه ماهه سوم بارداری به اندازه کافی برای مادران دشوار است. با مادرتان صحبت کنید تا بفهمید چه زمانی به عکاسی علاقه ای ندارد، مثل بیماری صبحگاهی. عکس ها در دوران بارداری نباید برای مادر استرس زا باشند.

مثلث روشنایی ادامه مطلب: روشنایی حرفه ای با تنظیم ISO، سرعت شاتر و دیپراتور + ویدئو

استفاده از سه پایه به شما بر می شود. در برخی عکس ها نیز می توانید از یک سه پایه برای ایجاد یک فضای سرگرم کننده استفاده کنید. اما این کار را در کل جلسه تیراندازی بارد انجام ندهید. توجه داشته باشید که در عکاسی از زنان باردار، تاکید اصلی اغلب بر برآمدگی شکم مادر است. شما می توانید از موضوعات دیگری مانند لباس، تاریخ تولد یا دیگر دستگاه های مرتبط با نوزاد استفاده کنید.

مهم این است که لباس مادر به گونه ای است که شکم را نمی پوشانند. هر چه لباس های اطراف شکم تنگ تر باشد، بهتر است. پوشیدن لباس های پهن و عطسه در اطراف شکم نشان دهنده اندازه واقعی شکم نیست. وقتی صحبت از عکاسی بارداری می شود، شکم بزرگتر می شود، بهتر است.

به عنوان یک مادر، در یک زمان خاص به عکس شلیک کنید. عکاسی نور طبیعی به شدت وابسته به نور خورشید است. بنابراین تاخیر حتی تا ده دقیقه می تواند باعث از دست دادن نور محیط مورد نظر در ساعات طلایی شود. با این حال، اگر شما در حال فیلمبرداری بارداری در داخل خانه، مشتری زمان محدودی دارد.

 

ژست برای عکس های بارداری

در عین حال، با حفظ ظرافت، تمرکز در عکاسی بارداری بر روی شکم است. مادران باردار متفاوت به نظر می رسد. برخی از مادران تنها شکم بزرگی دارند، در حالی که برخی دیگر ممکن است کمی ضخیم تر به سایر نقاط بدن نگاه کنند. عکس را از گوشه ای و با ژست که وقتی مادر آن را می بیند احساس بدی ندارد.

ایستادن اغلب زمانی ایده آل به نظر می رسد که بارداری عکاسی. یک چرخش کوچک کناری از مادر می تواند اندازه و شکل شکم را به خوبی نشان دهد. نشستن ممکن است برای مادر خیلی راحت نباشد، بنابراین این ژست را به حداقل برسونید. هنگام تیراندازی در خانه مشتری، کار شما آسان تر است، تخت پدر و مادر یا حتی اتاق فرزندتان می تواند زمینه زیبایی باشد.

 

بارداری عکاسی ژست

برای تمرکز بیشتر روی شکم می توانید از مادر بخواهید که دست هایش را دور شکم قرار دهد. این حالت فضایی رابطه مادر و نوزاد متولد نشده را نشان می دهد و گرما را به عکس اضافه می کند. مادر می تواند به شکمش خیره شود یا در عکس های فضای باز به افق نگاه کند.

 

شما همچنین می توانید از حضور پدر در کنار مادر در هنگام عکس برداری از بارداری استفاده کنید. در این صورت شادی، هیجان و پیش بینی والدین به خوبی در عکس ها منعکس شده است. از هر دو پدر و مادر بخواهید که دست شان را روی شکمشان بذارند و به آنها نگاه کنند. پدر بالاخره می تواند شکمش را به آرامی ببوسد در حالی که روی زانوهایش بوس می کند.

در حالت دیگر پدر می تواند پشت سر مادر بایستد و دست هایش را روی شکمش بگذارد و در عین حال به او خیره شود. در حضور پدر، هدف از فیلمبرداری بارداری نشان دادن رابطه نزدیک والدین و پیش بینی مشتاقانه آنها از تولد فرزندشان است.

 

عکس بارداری

ترکیب جواهرات و لوازم جانبی دیگر با لباس زیبایی را به عکس اضافه می کند. استفاده از حاشیه ساتن یا کمربندهای بوم در اطراف کمر باعث می شود برآمدگی شکم مملو تر به نظر رسد. قرار دادن wreaths نوزاد کوچک، کفش کودک، کتاب های کودکان با داستان های پری و حتی نامه هایی که نام نوزاد را در بخشی از پس زمینه عکس نشان می دهد می تواند فضا را بهبود بخشد.

شما همچنین می توانید از wreaths بر روی سر مادر استفاده کنید که احساس زنانه را از عکس تقویت می کند. آرایش مادر در طول جلسه عکاسی بارداری باید کمی بیشتر از حد طبیعی باشد. سعی کنید آرایش چشمانتان را رنگارنگ تر کنید. آرایش سبک و ساده باعث می شود صورت کمرنگ و ضعیف به نظر رسد.

 

احساسات در عکس ادامه مطلب: عکس های احساسی با نور و رنگ در عکاسی
سبک روشنایی در عکاسی بارداری

شما نیز مانند تمام ژانرهای دیگر در عکاسی باید سبک خاصی از نوردهی را انتخاب کنید و از اصول آن پیروی کنید. اگر والدین نظر خاصی ندارند، سبک خودتان را دنبال کنید که در آن یا از نور محیط یا فلاش استفاده می کنید.

 

بیشتر اوقات پس از تیراندازی بارداری در موقعیت های مختلف معمولاً ترجیح داده می شود که با اثرات طبیعی زیبای خود از نور خارجی استفاده شود. نور طبیعی محبوب تر است. ساعات پایانی قبل از غروب آفتاب (ملقب به ساعت طلایی) بهترین زمان برای شلیک یک بارداری در فضای باز است.

مزایای متعددی برای استفاده از رعد و برق در عکاسی بارداری وجود دارد. شما می توانید در هر زمان از روز عکس و زمان روز کمتر مهم می شود. با اضافه شدن حالت فلش، ویرایش شده و گاهی جذاب وارد فضای عکس می شود.

 

لیست محتوای پنهان

 • زمان مناسب برای عکس برداری از بارداری
 • مکان مناسب برای عکاسی بارداری
 • زمان مناسب برای عکس های بارداری
 • ژست برای عکس های بارداری
 • عکاسی بارداری در منزل
 • عکاسی بارداری به انگلیسی
 • عکاسی بارداری در طبیعت
 • عکاسی بارداری در کرج
 • عکاسی بارداری با لباس
 • عکاسی بارداری شیراز
 • عکاسی بارداری فضای باز
 • عکاسی بارداری در شهریار
 • عکاسی بارداری اهواز
 • عکاسی بارداری اصفهان
 • عکاسی بارداری اسلامشهر
 • عکاسی بارداری استودیو
 • عکس بارداری السا
 • عکاسی بارداری بندرعباس
 • عکس بارداری بازیگران ایرانی
 • عکس بارداری پسر
 • عکس بارداری پاییزی
 • عکاسی بارداری تهران
 • عکس بارداری تکی
 • عکس بارداری جدید
 • عکس بارداری جدید فانتزی