صبحانه, ناهار و شام در جمهوری دومینیکن

[ad_1]

جمهوری دومینیکن طولانی فهرستی از لذیذ مواد غذایی مشترک با کشورهای همسایه از جمله پورتوریکو و کوبا به عنوان آنها مشابه به اشتراک گذاری سنت های فرهنگی. به عنوان مثل خود غذاهای عربی و چینی و اسپانیایی و ایتالیایی و آفریقایی تشکیل دهنده.

برای صبحانه مردم می خواهم به خوردن میوه های گرمسیری مانند موز, شور, میوه پاپایا و انبه و آناناس jagua و زپت. صبحانه نیز هرگز کامل بدون سنتی خود را mangu. با آن مرزه طعم آن را به عنوان یک کامل اشتها آور برای شروع روز است. این است که آماده شده با مخلوط کردن پوره plantains تارو و کاساوا گاهی متفاوت آن را کمی با اضافه کردن کدو به نام auyama. آنها با اضافه کردن سوخاری موسیر و پنیر و تخم مرغ یا کالباس برای اضافه کردن به آن طعم و مزه غنی.

در طول ناهار نمی شود جای تعجب نیست اگر آنها در خدمت شما دومینیکن پرچم. همچنین شناخته شده به عنوان La Bandera Dominicana, این غذا آماده است با برنج و گوشت از گوشت گاو یا مرغ بز و خورش لوبیا ساخته شده از سفید و قرمز یا سیاه دانه و یا حتی کبوتر نخود فرنگی. این خدمت با سالاد یا سبزیجات بخارپز ساخت آن را به یک وعده غذایی کامل است.

شام معمولا نور در معده است که ممکن است فقط یک ساندویچ ساده و یک نوشیدنی طراوت با استفاده از آب میوه طبیعی یا یک فنجان شکلات داغ یا چای بسته به فصل.

درمان جشن برای رویدادهای خاص است دومینیکن غذایی به نام Sancocho که خورش آماده شده با مخلوط کردن هفت انواع گوشت, چند غده ها و سبزیجات است. غذا خوردن با آنها در طول عید پاک, و شما خواهد بود خوشحال به خود طعم شیرین لوبیا به نام habichelas باهم دولک.

کشف لذت آشپزی که جمهوری دومینیکن را ارائه کرده است!

[ad_2]