شيراز مقابل Syrah – چه تفاوت است?

[ad_1]

به عنوان اگر سفارش و مزه کردن شراب در رستوران مورد علاقه خود را ندارد و اضطراب تحریک به اندازه کافی بسیاری از مصرف کنندگان شراب هنوز هم کوچکترین ایده چه تفاوت است میان شیراز و Syrah.

اجازه دهید من به شما بگویم: هر دو آنها ساخته شده از همان انگور. این Syrah انگور.

اگر تمام گذشته سردرگمی های مورد علاقه خود را شراب قرمز در حال حاضر شما به یک گرم tizzy شما می توانید مجموعه خود را سرزنش جیمز Bubsy یک جوان انگلیسی Viniculturist که حل و فصل در نیو ساوت ولز, استرالیا در اوایل سال 1830. با او به ارمغان آورد انگور از Syrah کارخانه از فرانسه قصد کاشت آنها در خاک حاصلخیز از زمین به پایین زیر.

در Busby کتاب, مجله سفر اخیر خود به اصل تاکستان از اسپانیا و فرانسه” منتشر شده در سال 1833 او با اشاره به کتاب “Oenologie پاریس” بیان “… نام این انگور املای Scyras; و آن را اظهار داشت که با توجه به سنت محله گیاه در اصل به ارمغان آورد از شيراز در ایران توسط یکی از زهد از کوه.”

که Syrah انگور آورده بود به فرانسه از ایران این است که فقط افسانه است.

در سال 1999 زمانی که دکتر کارول مردیت رئیس Viniculture و تهیه شراب در دانشگاه کالیفرنیا دیویس انجام آزمایش DNA بر روی Syrah انگور او ثابت کرد که این در واقع یک ترکیب ژنتیکی از دو انواع مختلف انگور: Dureza تیره-پوست انگور و Mondeuse بلانش یک سفید پوست انگور هر دو نقطه از شمال دره رون در جنوب شرقی فرانسه. آنها هیچ ژنتیکی پیوندی به ایران.

Syrah در حال تبدیل شدن به حاکم از انواع انگور در استرالیا, و آن را طولانی نیست قبل از آن را به عنوان نام خود را از قرار منشأ تاریخی بر اساس کتاب Busby چاپ شد در استرالیا در زمان مورد viniculture و آب. به احتمال زیاد یکی از دلایلی بود که افتراق آن را از شراب فرانسوی که انگور خرس اصلی آن جغرافیا اما تفاوتهای زیادی در مورد طعم و بدن هنگامی که رشد در نیمکره جنوبی.

بخش عمده ای از این تفاوت با توجه به استرالیا آب و هوای گرم. شیراز شراب را به شدت عمیق, جسورانه, میوه ای طعم کاملا متفاوت از سنتی فرانسه Syrah شراب که بسیار خشک و سبک بدن. این طراحی شده است در مفید آمده پس از Syrah است که در حال حاضر در سراسر جهان رشد کرده. شما ممکن است پیدا کردن یک کالیفرنیا شراب سازی است که به تولید Syrah و شیراز. هر دو انگور رشد و درمان متفاوت برای بیان طعم سنتی فرانسوی Syrahs و مدرن تر استرالیا سبک.

در حال حاضر شما ممکن است تعجب “چه heck سپس ریزه اندام Sirah?”

فراموش استرالیا آن را “ریزه اندام شيراز?” چرا آن را به نام Syrah?

خالق چه کسانی که در خارج از فرانسه تماس ریزه اندام Sirah شد یک Nurseryman به نام دکتر Francoise Durif که در تلاش بود به نژاد Syrah انگور با Peloursin مختلفی برای ایجاد یک انگور است که می تواند مقاوم در برابر کپک زدن. آنچه در آن متولد شد و انگور او نام بعد از خودش: این Durif انگور.

در حالی که این انگور است که به سختی رشد دیگر در فرانسه آن را رشد غالبا در کانادا و ایالات متحده و استرالیا. آن را تبدیل به شناخته شده به عنوان ریزه اندام Sirah پس از کالیفرنیا خمار در اواخر دهه 1800 تغییر نام داد و از آن پس از توجه به آن بسیار کمتر گیاه قوی تر از بستگان خود. جالب اینجاست که ریزه اندام Sirah گرایش به حتی جسورانه تر و کامل تر از Syrah یا شیراز.

در حال حاضر که شما در حال مسلح با درک تفاوت بین شیراز و Syrah من فکر می کنم آن زمان به سر به محلی فروشگاه شراب به قدم زنی با تبختر تخصص خود را!

[ad_2]