شروع پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن توسط بانک‌ها/ فهرست متقاضیان به بانک مرکزی ارسال شد

[ad_1]

معاون وزیر راه و شهرسازی، گفت: وزارت راه و شهرسازی فهرست اولیه متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات ودیعه مسکن را به بانک مرکزی ارسال کرده و متقابلا بانک مرکزی نیز دستورالعمل پرداخت تسهیلات عقد مرابحه را به سایر بانک‌ها ابلاغ کرده است.

 به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، محمود محمودزاده، معاون مسکن وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با وضعیت کنونی پرداخت وام ودیعه مسکن، گفت: وزارت راه و شهرسازی فهرست اولیه متقاضیان واجد شرایط دریافت تسهیلات ودیعه مسکن را به بانک مرکزی ارسال کرده و متقابلا بانک مرکزی نیز دستورالعمل پرداخت تسهیلات عقد مرابحه را به سایر بانک‌ها ابلاغ کرده است.

معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی، در پاسخ به این سوال که چرا برخی از بانک‌ها تاکنون نسبت به ارائه تسهیلات اقدام نکرده‌اند، گفت: مطابق اخبار رسیده بعضی از بانک‌ها پرداخت تسهیلات ودیعه مسکن را شروع کرده‌اند و سایر بانک‌هایی که تاکنون پرداختی نداشته‌اند، مطابق دستورالعمل بانک مرکزی می‌بایست نسبت به این کار اقدام کنند.

وی در تشریح فرآیند طی شده توسط متقاضیان تایید شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، افزود: با توجه به نیاز به دریافت مدارک متقاضیان واجد شرایط، مستاجرانی که پیامک تایید را دریافت کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به سایت مذکور در جهت تکمیل مدارک در مهلت مقرر اقدام کنند.

محمودزاده، ضمن اشاره به اینکه مراجعه نکردن متقاضیان واجد شرایط به سایت برای تکمیل مدارک، به معنی انصراف از دریافت تسهیلات است، تصریح کرد: بر این اساس فهرست مستاجران واجد شرایط با توجه به تکمیل اطلاعات به بانک مرکزی ارائه خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان، در بیان زمان‌بندی ارسال فهرست‌ اسامی مستاجران واجد شرایط دریافت تسهیلات ودیعه مسکن، گفت: پرونده این تسهیلات تا پایان شهریورماه بسته خواهد شد و پرداخت تسهیلات به مستاجران صورت می‌پذیرد.

لازم به تاکید است، مطابق اخبار رسیده به خبرگزاری فارس، تعدادی از بانک‌ها نظیر بانک شهر، تا صبح روز جاری مورخ 4 شهریورماه، نسبت به ارائه تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان واجد شرایط اقدام نکرده‌ و از این موضوع ابراز بی اطلاعی کرده‌اند.

[ad_2]

Source link