دلایل و درمانهای پوکی استخوان چیست؟

رسانه ها فایل 4: درمان جایگزینی هورمون باعث می شود که کلسیم در سلول های استخوان حفظ شده است. از سن میانسالی به بعد میزان جذب از استخوان ها توسط سلول های استخوان خوار نسبت به ساخت استخوان ها توسط سلول های استخوان ساز بیشتر است لذا استخوان ها رو به تحلیل می روند. در دوران شیر دهی به دلیل مصرف املاحی مثل کلسیم و فسفر برای ساخت شیر، مادران در معرض خطر پوکی استخوان قرار می گیرند. آزمایش فاکتور خونی CTX در مقایسه با سایر روش های تشخیص پوکی استخوان به راحتی قابل انجام و ارزان قیمت می باشد. از افراد مسن تر از 50 سال سن، یکی در دو زن و یکی در هشت مرد پیش بینی می شود که شکستگی ناشی از پوکی استخوان در طول عمر خود. تراکم استخوان به طور معمول با استفاده از دستگاه DEXA در دو ناحیه مهره های کمری(spin) و مفصل ران(femur) یا لگن(hip) اندازه گیری می شود.

تعرفه سنجش تراکم استخوان 1400
اگر مجبور به استفاده از آنها هستید، هنگام ایستادن و راه رفتن فوق العاده دقت کنید. اگر شما به پوکی استخوان، افزایش خطر شکستگی استخوان (استخوان شکسته). اگر این مقدار به میزان غیرمعمولی بالا یا پائین باشد، انجام آزمونهای پزشکی دیگر ضروری می باشد. اعظم و با همکاری آزمایشگاه جردن در سال ۱۳۸۶-۱۳۸۸ انجام گرفت، تاثیر یک داروی درمانی برای پوکی استخوان بررسی شد، در این تحقیق تاثیر درمانی دارو با دو روش اسکن استخوان و مارکر بیوشیمی CTX مورد ارزیابی قرار گرفت و مشخص گردید که مارکر CTX به مراتب واکنش سریعتری نسبت به درمان صورت گرفته در بیماران نشان می دهد. آزمایش CTX تغییرات اولیه وضعیت تحلیل استخوانی را می تواند نشان دهد و همچنین فاکتور مناسبی برای پیگیری میزان تاثیرگذاری درمان پوکی استخوان است. همچنین در تشخیص اولیه استئوپورزیس (پوکی استخوان) افزایش CTX نسبت به مقادیر نرمال جامعه می تواند نشانه خطر پوکی استخوان در افراد باشد و توصیه می شود که افراد بالای ۵۰ سال خصوصا در دوره یائسگی و همچنین مادران در دوران شیردهی به صورت سالیانه این آزمایش را انجام دهند.

گروه های نژادی سفید و آسیایی در معرض خطر بیشتری هستند. شکستگی رخ می دهد که در طول دوره از فعالیت های نرمال نامیده می شود شکستگی حداقل تروما یا شکستگی استرس. یک ارتباط منفی بین تراکم معدنی فمور و EDSS و دوره بیماری وجود داشت. پا چنبری: پا چنبری یا کلاب فوت نام بیماری مادرزادی است که موجب تغییر شکل کف پا میشود. این استخوان ها محل هایی هستند که بیش از بقیه استخوان ها بر اثر پوکی استخوان دچار شکستگی می شوند.اسکن یا سنجش تراکم استخوان حدود ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد. به عنوان مثال، برخی از بیماران مبتلا به پوکی استخوان دچار شکستگی های استرس از پا در حالی که راه رفتن یا پله کردن محدود کردن. گروه های نژادی سفید و آسیایی در معرض خطر بیشتری هستند. کاهش ۳۰ تا ۵۰ درصدی CTX پس از ۳ ماه از شروع درمان های ضد تحلیل استخوان نشان دهنده موثر بودن درمان می باشد. همه ما باید از دوران کودکی با تغذیه مناسب، تحرک کافی و درمان بهموقع بیماریهای موثر بر سلامت استخوان، به استخوانهای خود توجه کنیم.

چه موقع درمان پوکی استخوان از تری پاراتید استفاده تراکم استخوان چیست می کنیم؟ درمان یائسگی هورمون استروژن یک مثال از یک عامل ضد است. در زمان شروع درمان پوکی استخوان برای بررسی وجود استئوپروز یا استئوپنی. شکستگی های ستون فقرات (مهره) می تواند درد شدید “باند” که در اطراف تابش از پشت به طرف بدن شود. سایر آزمایش هایی که می توانند تراکم استخوان را به طور دقیق اندازگیری کنند عبارتند از سونوگرافی و CT برای انجام تراکم سنجی استخوان ،فرد بر روی تخت دراز می کشد.برای اندازگیری تراکم ستون مهره ها ،بالش مربعی در زیر ران ها گذاشته می شود تا قسمت تحتانی ستون مهره ها به وضعیت مستقیم درآید. فایل رسانه ای 2: فلش نشان می دهد شکستگی مهره. فایل رسانه ای 3: A. عادی ستون فقرات، B. نسبتا قابل انتساب به استئوپروز ستون فقرات، C. ستون فقرات به شدت از استئوپروز.