جزیره کیش: تمام آنچه که باید قبل از سفر بدانید

بهترین زمان برای سفر به جزیره کیش را می توان فصل بهار در نظر گرفت. با این همه هنگامی که در دهه سوم قرن هفدهم میلادی جزیره هرمز و دیگر جزایر و بنادر ایرانی خلیج فارس، به ایران بازگشت، نه تنها از اهمیت کیش بلکه حتی از اهمیت جزیره هرمز نیز کاسته شد و جای آن را موقعیت جغرافیایی واقتصادی قابل توجه بندر جدید التاسیس عباس گرفت. امروزه تنها روستای به جا مانده از آن دوران روستای باغو است که در جنوب غربی جزیره کیش که در واقع همان سمتی که کشتی یونانی آنجا هست، قرار دارد و بافت سنتی آن تا به امروز حفظ شده است. کیش، جزیره ای گرم و شرجی است و می توان گفت در این جزیره هیچ وقت احساس سرما نمی کنید. همچنین در شرقیترین نقطه جزیره کیش به یک دماغه میرسید که چشماندازی شگفتآور از خلیج فارس و آبهای آبی منطقه را پیش رویتان میگذارد. همچنین به دلیل شرجی بودن آب و هوای آن، در برخی از فصول رطوبت زیادی را در هوا احساس خواهید کرد. خاک جزیره کیش ساختاری مرجانی دارد و در زیرنور آفتاب، درخششی خیرهکننده از رنگ نقرهای خود نشان میدهد! پلاژ بانوان کیش در شمال شرقی جزیره قرار دارد و فضای اختصاصی برای شنا را در اختیار خانمها قرار میدهد.

باعث جذب گردشگران بسیاری شده است. از جمله بازیهای مختلفی که در شهربازی هایلند کیش وجود دارد شامل: اتاق فرار، اتاق ارواح، سالن گیمنت، سینما هفتبعدی، سالنهای مخصوص کودکان و… شهربازیها یکی از جاهای تفریحی کیش برای کودکان است که دوست دارند اوقات خود را در آن بگذارنند. البته نکته حائز اهمیت این است که اگر می خواهید در آب و هوایی سردتر نسبت به بقیه فصول سفر کنید، فصل زمستان می تواند گزینه خوبی برای شما باشد. و اما به زمستان های این جزیره می رسیم که مهم ترین نکته آن باران های شدیدش است. باعث جذب گردشگران بسیاری شده است. شمار دیگری از مدیران این منطقه معتقدند کمبود جمعیت باعث می شود که امور فرهنگی و پرداختن به این مسائل دارای توجیه اقتصادی بنا شده و از این رو می باید برای آنها سوبسید پرداخت شود. مدیران و مسئولان در کیش برای این که چرخه اقتصادی را در ماه های کم بازدید رونق ببخشند، جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی جزیره را در این ماه ها برگزار می کنند.

از همین رو، در فصل تابستان در بازه ۱ تیر تا آخر شهریور، جشنواره هایی نظیر جشنواره آبنبات چوبی، جشنواره خرید و جشنواره سلامت و همچنین مسابقات رالی تور خانوادگی برگزار می شود. ماه مهر و آبان از بهترین ماه های سال برای سفر به کیش هستند زیرا جشنواره های تخفیف ۵۰ درصدی نیز در مراکز خرید در این بازه برگزار می شود و می توانید یک خرید عالی را تجربه کنید. انـواع وسـیله نقلیـه مـورد اسـتفاده در ایـن تورهـا شــامل خودروهــای دو دیفرانســیل و چهــار محــور نظیــر لنــدرور ، تویوتــا لندکــروز و… خدمات ماساژ و بافت مو مو هم در ساحل پلاژ ارائه میشود. ساحل درختان نارگیل کیش در شرق جزیره قرار گرفته و مشرف به خلیج نیلگون همیشه فارس است. کاشی­کاری زیبایی در این خانه وجود دارد که یادآور کاشی­کاری بناهای ایلخانی است که امری بسیار عجیب و از شگفتیهای جزیره کیش است. خانه اعیانی کیش : کیش را میتوان جزیرهی جاذبههای تودرتو نامید.

آب دریا در سواحل این جزیره شفاف و روشن است. پیشنهاد می کنیم شب های کیش را در کنار سواحل این جزیره و اسکله تفریحی بزرگی که در شرق این جزیره واقع شده است بگذرانید. این بازه زمانی فرصت مناسبی نیز برای شرکت در کنسرت های مختلف است. آب دریا در سواحل این جزیره شفاف و روشن است. جالب است بدانید که فصل پاییز، فصل تخفیف ها در جزیره کیش است. مجموعه تفريحي پارك دلفينها با مساحتي حدود ۱۰۰ هكتار در جنوب شرقي جزيره كيش قراردارد. عکسبه منظور حمایت از حقوق حیوانات، آخرین دلفین باقیمانده در مجموعه «دلفیناریوم» برج میلاد با حضور کارشناسان سازمان محیط زیست و در شرایط استاندارد از این مجموعه خارج و دلفیناریوم برج میلاد پس از بیش از۵ سال فعالیت برای همیشه تعطیل شد. در زمینه ورزشی نیز جزیره کیش میزبان رویدادهای متعدد ورزشی بینالمللی بوده است. چه با خانواده سفر کنید چه با دوستان خود یا تنهایی به فکر رفتن به یک سفر باشید، تفریح و گردش بخش جداییناپذیر سفر است. جزیره هندورابی: برای رفتن به جزیره هندورابی باید از قایق های دریایی بندر چیروئیه استفاده کنید و از فضای دل انگیز لذت ببرید. از آن جایی که بسیاری از تفریحات در کیش، تفریحاتی آبی و دریایی هستند و به آب و هوا بستگی دارند دانستن درباره آب و هوای این جزیره بسیار مهم است.

اجاره ماشین در کیش
هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با اینجا وب سایت خود باشید.