تفاوت هارد سرور با هارد معمولی چیست؟

هارد سرور مدل 8TB SAS 7.2k یک هارد اینترنال 3.5 اینچی از نوع HDD است که توسط کمپانی HP تولید شده و برای سرورهای HP قابل استفاده می باشد. البته بزرگترین ایراد این دیسکها کم بودن حجم نسبت به درایوهای 3.5 اینچی است. نیز می پردازد ؛ بنابراین کافیست بسته به سطح نیاز خود به انتخاب سرور مناسب بپردازید و با پیکربندی سفارشی خود ، آن را تحویل بگیرید . • حجم کاری Entry: هارددیسکهای Entry در یک نگاه کلی برای اجرا و تأمین امنیت و کارایی اپلیکیشنهای non-critical کاملاً مناسب بوده و در مقابل دو دسته قبلی قیمت کمتری دارند.

طرح کلی یک هارد دیسک از یک مخروط که یک یا چند صفحه مسطح و گرد را نگه می دارد تشکیل شده بود که اطلاعات بر روی این صفحات ذخیره میشدند. هارد سرور HP یک حافظه دائمی است که به صورت دیجیتالی رمزنگاری شده اطلاعات را روی سطح مغناطیسی دیسک های خود ذخیره می کند.در نوع دیگر مانند حافظه فلش بر روی چیپ حافظه این اطلاعات را ذخیره می کند. سرعت و قابلیت اطمینان (reliable) این هارد نسبت به sata بیشتر است اما ظرفیت هارد های sas یشتر است. این هارد ذخیره ساز دارای ظرفیت 8 ترابایت است که با رابط SAS امکان انتقال دیتا با حداکثر سرعت 12 گیگابیت بر ثانیه را دارد.

3. SAS Near Line: به صورت عمومی دارای سرعت 7200 دور در دقیقه هستند. با افزایش دور در دقیقه، سرعت هارد دیسک شما نیز افزایش می یابد. به همین دلیل درصد بالایی از کسب و کارهای کشورمان نیز از سرورهای دست دوم HP جهت راه اندازی یا ارتقاء سرورهای خود استفاده می کنند . به عنوان یکی از راه های مناسب برای این الزامات با ارائه کارایی بیشتر و جلوگیری از، از بین رفتن اطلاعات، اختراع شد.

بسیاری از شرکت های اروپایی و امریکایی نه به دلیل خرابی یا اشکال سیستمی ، بلکه به دلایلی همچون ارتقاء سیستم و یا تخفیف خدمات گارانتی اقدام به تعویض سرورهای خود می کنند . درایوهای سخت قابل تعویض گرم معمولا از رابط SAS استفاده میکنند و بیرون کشیدن یک قطعه هارد دیسک تاثیری بر پایداری کل سیستم به دلیل افزونگی RAID نخواهد داشت. 80) هستند که به طور خاص از فناوری hot swap پشتیبانی می کنند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که با وجود حساسیت ویژه چنین دستگاهی آیا خرید یک سرور استوک HP کار تعویض هارد سرور hp dl380 عاقلانه ایست ؟