ترخیص ۱۰۵ تن ماسک و دستکش منتظر دستور وزارت بهداشت

[ad_1]

معاون گمرک ایران اعلام کرد که درصورت صدور مجوز وزارت بهداشت، کالاهای بهداشتی در کمتر از ۲۴ ساعت ترخیص می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز،مهرداد ارونقی سه شنبه شب در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به وجود ۹ گمرک تخصصی برای ترخیص محصولات آرایشی بهداشتی، اظهار کرد: طبق بخشنامه اخیر تمامی گمرکها مجاز به انجام تشریفات گمرکی اقلام بهداشتی شدند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ تن ماسک و ۷۵ تن دستکش در گمرکهای مختلف وجود دارد که به محض اظهار و صدور مجوز ترخیص از سوی وزارت بهداشت، تشریفات ترخیص انجام می‌شود و کمتر از ۲۴ ساعت وارد کشور می‌شود.

ورود بیش از ۱۰۰ شرکت آرایشی بهداشتی به حوزه تولید محصولات ضدعفونی‌کننده

اسماعیل مهدی‌پور، مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز از فعالیت ۲۷ شرکت در تولید الکل، ۲۱ شرکت در زمینه ماسکهای پزشکی، ۱۱ شرکت در زمینه لباس های یکسره بیمارستانی و جراحی و یک شرکت هم در خصوص شیر محافظ خبر داد.

وی با بیان اینکه در گذشته واحدهای شوینده و ضدعفونی با کسب پروانه ساخت از وزارت بهداشت به صورت تخصصی فعالیت می‌کردند و عمدتا نیاز مراکز درمانی را تامین می‌کردند، اظهار کرد: بعد ازشیوع ویروس کرونا برای افزایش ظرفیت تولید به برخی شرکت‌ها مجوز تولید موقت داده شد و تعدادی از شرکت‌های آرایشی بهداشتی که می‌توانستند خط تولید خود را به تولید محصولات بهداتشی و ضدعفونی‌کننده تغییر دهند در این زمینه فعال شدند که برای سازماندهی آن‌ها کمیته تامین و توزیع تشکیل شد که در آن زنجیره تامین و توزیع و نحوه نظارت بر عملکرد این زنجیره مشخص می‌شود.

مدیرکل نظارت بر محصولات بهداشتی سازمان حمایت با بیان اینکه تاکنون مقدار تولید اینگونه مواد و اقلام بهداشتی، نیاز کشور را تامین می‌کرد، تصریح کرد: اما با شیوع بیماری کووید ۱۹ با کمبود مواجه شدیم و از طرف دیگر همه‌گیر شدن آن نیز واردات مواد بهداشتی را با مشکل مواجهه کرد.

پروانه کسب و کار تا شهریور سال ۹۹ تمدید می‌شود

در ادامه این برنامه محمود علیزاده، معاون سازمان امور مالیاتی نیز با بیان اینکه در این سازمان پیشنهاد شده برای تمدید پروانه کسب و کار تا ۳۱ شهریور سال ۱۳۹۹ نیاز به استعلام از سازمان امور مالیاتی نباشد، گفت که این مسئله هفته بعد در هیئت دولت نهایی و سپس ابلاغ خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرد که تا ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ هیچگونه عملیات اجرایی برای وصول انجام نمی‌شود.

همچنین به گفته علیزاده، پیشنهاد شده مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی و سررسید پرداخت که ۱۵ فروردین ماه تعیین شده بود تا ۳۱ اردیبهشت سال ۱۳۹۹ تمدید شود.

کسانی که در نانوایی با نان در تماس هستند نباید به پول و دستگاه پز دست بزنند

خسرو ابراهیم‌نیا، نائب رئیس اتاق اصناف نیز در ادامه این برنامه از تشدید نظارت بر نانوایی‌ها خبر داد و تاکید کرد که  واحدهای صنفی نانوایی‌ها دارای پروانه کسب، ملزم هستند موارد بهداشتی و امنیتی را رعایت کنند.

وی با بیان اینکه طبق گفته پزشکان متخصص، پخت نان در دمای بالا عاری از ویروس کروناست، تصریح کرد: مردم در هنگام گرفتن نان از نانوایی تا منزل باید رعایت بیشتری کنند. همچنین شاطر و همکاران او که با نان درتماس هستند تحت هیچ شرایطی نباید با پول و دستگاه پز در ارتباط باشند.

نائب رئیس اتاق همچنین با اشاره به شیوع ویروس کرونا، احتیاط مردم در خرید نان و مواد غذایی و کم شدنِ فعالیت نانوایی‌ها، از سازمان تامین اجتماعی و شهرداری‌ها خواست همکاری بیشتری با کسبه و اصناف داشته باشند.

[ad_2]

Source link