بیوگرافی مارتین لوتر کینگ

[ad_1]

یک نگاه سریع در بیوگرافی مارتین لوتر کینگ:

مارتین لوتر کینگ بود که مهم ترین شکل که آن را به جنبش حقوق مدنی. او سخت کار می کرد برای به دست آوردن تغییرات اجتماعی برای آمریکایی های آفریقایی تبار. او خود یک آمریکایی آفریقایی تبار. او همچنین یک باپتیست وزیر و او شناخته شده بود برای اینکه یک سخنران عمومی و تشویق مردم به حضور در مبارزات مسالمت آمیز به جای استفاده از خشونت برای رسیدن به حقوق خود است. او تاسیس جنوبی مسیحی رهبری کنفرانس (به SCLC) در سال 1957 و در سال 1963 او به رهبری جمعیت زیادی از مردم در یک راهپیمایی اعتراض به یادبود لینکلن در واشنگتن, DC. آن بود که در آن او ساخته معروف “من رویایی دارم” سخنرانی. او در سال 1964 برنده جایزه نوبل صلح است. چهار سال بعد در سال 1968 او به ضرب گلوله کشته شد در ممفیس تنسی توسط ارل ری. کسی است که کار خود را ادامه داد و پس از مرگ او تا به حال Coretta اسکات کینگ ، در ما وجود دارد این است که یک روز تعطیل ملی در تاریخ 15 ژانویه به جشن تولد خود را.

“من رویایی دارم که روزی این ملت به پا می خیزند و زندگی کردن به معنای واقعی اعتقادات خود جان می بخشد. ما این حقایق را به خود آشکار: که همه انسانها برابر خلق شدهاند.”

مارتین لوتر کینگ

مارتین لوتر کینگ جونیور شناخته شده به عنوان بزرگترین رهبر جنبش حقوق مدنی متولد شد مایکل لوتر کینگ جونیور در سال 1929 در آتلانتا و جورجیا اما بعد از آن تا به حال نام خود را به مارتین. پدربزرگ و پدر خود بودند شبان یک کلیسای محلی به نام کلیسای باپتیست گنگ در آتلانتا. اگر چه سیاه پوستان در جنوب بودند رنج می برند از شرایط بد پادشاه خانواده می تواند یک زندگی راحت در آن زمان است.

در سال 1929 زمانی که پادشاه متولد شد سیاه ترین مردم زندگی در جنوب تحت شرایط شدید. علاوه بر داشتن مشکلات مالی آنها و محروم از بسیاری از حقوق مدنی. به عبارت دیگر سیاه پوستان و سفید پوستان زندگی در جهان متفاوت است. در جنوب بین نژادهای تا به حال به نشستن در پشت اتوبوس, آنها نمی تواند حضور همان مدرسه به عنوان سفید پوستان بیشتر سیاه پوستان در جنوب نمی تواند رای آنها نمی تواند غذا خوردن در رستوران همان عنوان سفید پوستان; وجود دارد و حتی متفاوت چشمه های آب آشامیدنی برای سیاه پوستان و سفید پوستان.

پادشاه بود فارغ التحصیل شد و در سن پانزده از دبیرستان پس از حضور در تفکیک مدارس در گرجستان است. او یک کودک باهوش و او به خوبی در مدرسه. او مدرک کارشناسی خود را از همان نهاد پدر و پدربزرگ او حضور داشتند. آن را به نام Morehouse College و آن معروف Negro موسسه در آتلانتا. سپس او تا به حال سه سال از کلامی مطالعه در پنسیلوانیا است. او برنده بورس تحصیلی از دانشگاه بوستون در حالی که او در پنسیلوانیا و به عنوان یک نتیجه او می تواند دریافت دکترای خود را در سال 1955. زمانی که او در بوستون او آشنا شدم و بعد از ازدواج یک زن جوان به نام Coretta اسکات که یک هنرمند. آنها صاحب دو پسر و دو دختر.

در سال 1954 پادشاه پذیرفته شده برای تبدیل شدن به کشیش یک کلیسای باپتیست در مونتگمری آلاباما به نام دکستر Avenue Baptist Church. به طور همزمان او را به عنوان عضو کمیته اجرایی انجمن ملی برای پیشرفت رنگین پوست (NAACP). او آماده بود و سپس به راهنمای برای اولین بزرگ سیاه پوست تظاهرات بدون خشونت از آن زمان در ایالات متحده توسط مدیریت طرح برای اتوبوس تحریم از سال 1955 به طول انجامید که برای 382 روز. رزا پارکس شد کسی که آن آغاز شده است. در سال 1955 او حاضر به دادن صندلی خود به یک مرد سفید پوست در حالی که او در پشت یک اتوبوس در مونتگمری آلاباما به عنوان قانون محلی مورد نیاز خود را به انجام این کار. او دستگیر شد و پس از آن مارتین لوتر کینگ را تشویق آمریکایی های آفریقایی تبار در مونتگمری به استفاده از اتوبوس. اگر چه بسیاری از سیاه پوستان در مونتگمری نیست که اتومبیل آنها یا پیاده به محل کار و یا در خانه ماند. این بود تنها پس از دادگاه عالی اعلام کرد که قوانین مربوط به تبعیض نژادی در اتوبوس که خلاف قانون اساسی است که سیاهان و سفید پوستان می تواند سوار اتوبوس ها به همان اندازه (21 دسامبر 1956). از زمان شاه تصمیم گرفت برای تبدیل شدن به یک صدا در جنبش حقوق مدنی او مواجه شد با بسیاری از خطرات. در طول روز از اتوبوس تحریم نه تنها شاه دستگیر شد بلکه خانه اش بمباران شد.

در سال 1957 در یک جلسه از صدها جنوبی, سیاه, رهبران کلیسا. آنها نظرات خود را به اشتراک گذاشته و در پایان شاه به این نتیجه رسید که مردم تا به حال به کار با هم برای رسیدن به حقوق خود است. او معتقد بود که آنها تا به حال به ایران. یکی از مورد علاقه خود گفته بود “ایران ما ایستاده تقسیم سقوط می کنیم”. او در سال 1957 تشکیل جنوب کنفرانس رهبری مسیحی (به SCLC) و انتخاب رئیس جمهور خود را. اعضای آن اکثرا آفریقایی رهبران کلیسا. سازمان پشتیبانی از تظاهرات مسالمت آمیز و ریشه های آن گرفته شد هر دو از مسیحیت و آموزه های مهاتما گاندی بود که منبع الهام بزرگی برای پادشاه از زمان شاه بود و در کالج.

در سال 1960 مهم بود برای آمریکایی های آفریقایی تبار. به عنوان پادشاه و خط مشی غیر خشونت آمیز رفتار شد در حال تبدیل شدن بیشتر و بیشتر محبوب در جنوب, آمریکایی های آفریقایی تبار قرار دادن یک راه جدید برای اعتراض به عمل که به نام “نشسته-در”. مردم سیاه و سفید در جنوب بودند مجاز به خوردن در رستوران همان به عنوان سفید پوستان بود. در ماه فوریه سال 1960 چهار دانش آموزان سیاه پوست در کارولینای شمالی راه می رفت به یک رستوران و سفارش غذا اما پیشخدمت حاضر به گرفتن سفارش خود را. به عنوان یک نتیجه دانش آموزان را ترک نکردند رستوران. آنها شروع به یک “نشسته”. دانش آموزان دیگر پیوست و آنها را به سرعت. اگر چه آن دسته از دانش آموزان دستگیر شدند, sit-ins شد و بیشتر و بیشتر محبوب است. حتی دانش آموزان سفید در شمال, سفر به جنوب برای پیوستن به تحصن. مارتین لوتر کینگ پیوست نشستن در آن برگزار شد در رستوران آتلانتا در ماه اکتبر سال 1960.

او دستگیر شد و در زندان. کسی که می تواند کمک به شاه در زندان بود و سناتور جان اف کندی. از او پرسید: قاضی به مجموعه King رایگان به عنوان Coretta اسکات در حال حاضر رفته برای کمک به او و قاضی را طوری تنظیم ،

از سال 1957 زمانی که این سازمان تاسیس شد تا سال 1968 زمانی که شاه ترور شد ، SCLC سازمان کینگ سخنرانی از بیش از بیست و پنج صد بار و سفر خود را از بیش از شش میلیون مایل است. پادشاه همچنین نوشت: پنج کتاب در علاوه بر این به بسیاری از مقالات است. رهبری خود را به صورت گسترده اعتراض در بیرمنگام آلاباما اتفاق افتاد در این سال است. اعتراض چیزی بود که او را به نام یک ائتلاف عقیدتی. او همچنین تشویق آمریکایی های آفریقایی تبار از آلاباما به ثبت نام به منظور رای دادن. سپس در سال 1963 همان سال زمانی که او انتخاب به عنوان مرد سال توسط مجله تایم او به رهبری صلح آمیز مارس از 250,000 نفر به یادبود لینکلن در واشنگتن دی سی که در آن او به سخنرانی “من یک رویا دارم”. در آن زمان دوازده میلیون نفر از نوزده میلیون سیاه شهروندان در ایالات متحده در جنوب زندگی می کردند. او در مقایسه با نظرات با رئیس جمهور جان اف کندی و او نیز مبارزات انتخاباتی برای رئیس جمهور لیندون ب جانسون. او دستگیر شد و برای بیش از بیست بار مورد حمله قرار گرفت حداقل چهار بار. او با توجه به پنج درجه افتخاری شد و نه تنها یک شکل از جنبش حقوق مدنی بلکه جهان شکل است.

او موفق به دریافت جایزه صلح نوبل در سال 1964 زمانی که او تنها سی و پنج ساخت و او را جوانترین مرد به دریافت جایزه صلح نوبل. زمانی که او آگاه شد از او انتخاب او اهدا جایزه خود را از $54,123 به توسعه جنبش حقوق مدنی.

در 4 آوریل 1968 شاه بود در ممفیس تنسی به منظور منجر به یک اعتراض مارس در همدردی با توجه به جمع آوری زباله از شهر است. در همان روز در حالی که او ایستاده بود در بالکن خود را از اتاق متل او به ضرب گلوله کشته شد و کشته شدن توسط یک مرد به نام جیمز ارل ری. او assassinator محکوم شد به 99 سال زندان و درگذشت در حالی که او به خدمت شد و حکم او در سال 1998 است. اما بسیاری از مردم بر این باور بودند که ری تنها نبود و بود که یک توطئه در پشت ترور طراحی شده توسط سیاستمداران و عمل توسط Ray.

بر روی سنگ بالای قبر او آخرین کلمات از معروف ترین سخنرانی ها حک شده است:

“در گذشته رایگان در آخر با تشکر از خدا, من در گذشته است.”

اما پیروان مارتین لوتر کینگ به دست خود اهداف و رویاهای ؟ پاسخ به این سوال است که “هنوز” شاه رویای واقعی برابری است و نه به طور کامل آمده است درست است که در حال حاضر در آمریکا یک جوان آمریکایی آفریقایی تبار است که پنج برابر بیشتر احتمال دارد قرار داده و در زندان از کار یا مرده در خشونت های خیابانی در مقایسه با زمانی که به یک جوان سفید آمریکا.

[ad_2]