بیش از ۸۰۳ هزار قربانیِ کرونا در جهان تا امروز

[ad_1]

شمار مبتلایان به کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۲۳ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۲۱۶ نفر رسیده و مرگ ۸۰۳ هزار و ۲۰۱ نفر نیز در اثر این بیماری تأیید شده است.

به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، روند افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۳ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد. همچنین بنا بر تازه‌ترین آمارها ۱۵ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۲۵۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ تاکنون بهبود یافته‌اند.

در میان شش میلیون و ۶۰۳ هزار و ۷۶۱ مورد ابتلای فعال در سراسر جهان، ۹۹ درصد موارد یعنی شش میلیون و ۵۴۱ هزار و ۹۲۱ نفر وضعیت خفیف داشته‌اند و تنها ۶۱ هزار و ۸۴۰ مورد معادل یک درصد از کل موارد در وضعیت وخیم قرار دارند.

همچنین از ۱۶ میلیون و ۵۱۶ هزار و ۴۵۵ پرونده مختومه بیماران مبتلا به کرونا، ۱۵ میلیون و ۷۱۳ هزار و ۲۵۴ نفر معادل ۹۵ درصد از موارد بهبود یافته و ۸۰۳ هزار و ۲۰۱ نفر معادل پنج درصد از موارد جان خود را از دست داده‌اند.

آمریکا با بیش از۵.۷ میلیون مبتلا همچنان درصدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار داشته و بیشترین آمار قربانیان و مبتلایان به این بیماری را به خود اختصاص داده است.

در حال حاضر سه کشور آمریکا، برزیل و هند به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم، کشورهایی هستند که بالای دو میلیون مبتلا به کووید-۱۹ را در آمارهای رسمی خود گزارش کرده‌اند.

همچنین پس از ایالات متحده کشورهای برزیل، مکزیک، هند و انگلیس به ترتیب بیشترین شمار قربانیان این بیماری را به خود اختصاص داده‌اند.

بنا بر گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، تعداد مبتلایان و قربانیان این بیماری در کشورهایی که بنا بر گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

 ۱. آمریکا پنج میلیون و ۷۹۶ هزار و ۷۲۷ مبتلا، ۱۷۹ هزار و ۲۰۰ قربانی

 ۲. برزیل سه میلیون و ۵۳۶ هزار و ۴۸۸ مبتلا، ۱۱۳ هزار و ۴۵۴ قربانی

۳. هند دو میلیون و ۹۷۵ هزار و ۷۰۱ مبتلا، ۵۵ هزار و ۹۲۸ قربانی

 ۴. روسیه ۹۴۶ هزار و ۹۷۶ مبتلا،  ۱۶ هزار و ۱۸۹ قربانی

 ۵. آفریقای جنوبی ۶۰۳ هزار و ۳۳۸ مبتلا، ۱۲ هزار و ۸۴۳ قربانی

 ۶. پرو ۵۷۶ هزار و ۶۷ مبتلا، ۲۷ هزار و ۲۴۵ قربانی

 ۷. مکزیک ۵۴۹ هزار و ۷۳۴ مبتلا، ۵۹ هزار و ۶۱۰ قربانی

۸. کلمبیا ۵۲۲ هزار و ۱۳۸ مبتلا، ۱۶ هزار و ۵۶۸ قربانی

۹. اسپانیا ۴۰۷ هزار و ۸۷۹ مبتلا، ۲۸ هزار و ۸۳۸ قربانی

۱۰. شیلی ۳۹۳ هزار و ۷۶۹ مبتلا، ۱۰ هزار و ۷۲۳ قربانی

پس از آن ایران با ۳۵۴ هزار و ۷۶۴ مبتلا و ۲۰ هزار و ۳۷۶ قربانی کرونا در رتبه یازدهم کشورهای درگیرِ این بیماری قرار گرفته است.

سپس کشورهای آرژانتین با ۳۲۹ هزار و ۴۳ مبتلا، انگلیس با ۳۲۳ هزار و ۳۱۳ مبتلا، عربستان سعودی با ۳۰۵ هزار و ۱۸۶ مبتلا، پاکستان با ۲۹۱ هزار و ۵۸۸ مبتلا، بنگلادش با ۲۹۰ هزار و ۳۶۰ مبتلا، ایتالیا با ۲۵۷ هزار و ۶۵ مبتلا، ترکیه با ۲۵۵ هزار و ۷۲۳ مبتلا، فرانسه با ۲۳۴ هزار و ۴۰۰ مبتلا، آلمان با ۲۳۳ هزار و ۲۱ مبتلا، عراق با ۱۹۷ هزار و ۸۵ مبتلا، فیلیپین با ۱۸۲ هزار و ۳۶۵ مبتلا، اندونزی با ۱۴۹ هزار و ۴۰۸ مبتلا، کانادا با ۱۲۴ هزار و ۳۷۲ مبتلا، قطر با ۱۱۶ هزار و ۴۸۱، بولیوی با ۱۰۷ هزار و ۴۳۵ مبتلا، اکوادور با ۱۰۶ هزار و ۴۸۱ مبتلا، قزاقستان با ۱۰۴ هزار و ۳۱۳ مبتلا، سرزمین های اشغالی با ۱۰۰ هزار ۷۱۶ مبتلا و اوکراین با ۱۰۰ هزار و ۶۴۳ مبتلا تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار مبتلا به کرونا را گزارش داده‌اند.

[ad_2]

Source link