بهترین کلینیک و دکتر کاشت مو در تهران و ایران کجاست؟

ریزش مو در زنان و مردان اغلب در سنین مختلف رخ می دهد که ناشی از مصرف داروها، استرس، ژنتیک و سایر عوامل است. بخشی از زیبایی ظاهر شما بدون شک به موهای شما بستگی دارد. در دوران گذشته، مردانی که طاسی خود را دوست نداشتند، این امکان را نداشتند که کاری در این زمینه انجام دهند.

اما امروزه با توسعه علم پزشکی و تکنولوژی، روش هایی برای کاشت مو پدید آمده و مشکل افرادی که از کم پشتی و ریزش مو رنج می برند، حل کرده شده است. ایران یکی از محبوب ترین مقاصد کاشت موی طبیعی به حساب می آید.

اگر به دنبال درمان ریزش موی خود هستید، کاشت مو در ایران با مقرون به صرفه ترین و باکیفیت ترین کار راه حلی دائمی است که توسط جراحان باتجربه ایرانی انجام می شود. بهترین مرکز کاشت مو را با مطالعه این مقاله پیدا خواهید کرد. در ادامه مقاله با کلینیک رویان سلامت اطلاعات بیشتری را کسب خواهید کرد.

بهترین کلینیک کاشت مو چه خصوصیاتی دارد؟

کلینیک های کاشت مو باید به تجهیزات کاملی مجهز باشند. کاشت مو در دنیا در حال حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی در بین مردم بسیار رواج یافته است. انسان ها روز به روز در زمینه های زیبایی به مهارت های جدیدی دست پیدا می کنند که یکی از این مهارت ها کاشت موی طبیعی است.

به نظر شما بهترین مرکز کاشت مو در تهران کجاست؟ شما باید مرکزی را برای کاشت مو انتخاب کنید که درنهایت به کیفیتی مطلوب و نتایج ایده آلی دست یابید.

برخورداری از مجوز وزارت بهداشت و درمان

مهمترین و ساده‌ترین ویژگی که یک مرکز درمانی باید برخوردار باشد، مجوز رسمی از وزارت بهداشت است. این مجوز باید به شکلی در مرکز درمانی نصب شود که در معرض دید تمام افراد قرار بگیرد. همانگونه که تمامی مراکز تجاری، ملزم به برخورداری از جواز کسب و مجوز رسمی خود هستند و آن را باید را در محل کسب خود نصب کنند، تمامی کلینیک‌های درمانی نیز باید انجام این کار را در اولویت قرار دهند.

وزارت بهداشت به منظور حمایت از سلامت بیماران، قوانین سختی را برای چنین کلینیک هایی وضع کرده که رعایت آن برای تمامی کلینیک‌های پوست و مو لازم است.

تجهیزات مدرن و امکانات مناسب کلینیک را در نظر بگیرید

بهترین مرکز کاشت مو ایران علاوه بر کادر درمانی توانمند برای رفع نیازهای بیمار باید به تجهیزات به روز نیز مجهز باشد. یک مرکز بدون برخورداری از تجهیزات تخصصی و مدرن این امکان را نخواهد داشت که کار خود را رونق دهد.

منظور از تجهیزات مدرن، شکل ظاهری شیک و زیبای دستگاه‌ها نیست، بلکه اثربخشی بالا و کیفیت آن‌ها مدنظر است. متاسفانه اکثر بیماران آگاهی چندانی از کیفیت تجهیزات پزشکی ندارند و این روزها برخی از کلینیک‌ ها در ایران با تهیه دستگاه ‌های شیک اما بی‌کیفیت، مشغول ارائه خدمات پزشکی هستند.

این گونه کلینیک ها نه تنها کیفیت بالایی ندارند، بلکه عوارض ناگواری را نیز برای بیمار به وجود می آورند. دکتر کاشت مو تهران باید تمام این تجهیزات را برای دستیابی به نتیجه ایده آل بیمار در نظر بگیرد.

احترام به بیماران و حمایت از آن ها

احترام به مراجعین و توجه به خواسته های هر یک از آن ها از اساسی‌ ترین ویژگی‌ های بهترین کلینیک فوق تخصصی کاشت مو در تهران به شمار می رود. ارائه خدمات باکیفیت و تخصصی، مهم ترین نوع احترام به شعور مخاطبان است که یک مرکز ایده‌آل درمانی باید در نظر بگیرد.

پزشکان و متخصصین زبردست

پزشکان مهره اصلی مراکز درمانی به حساب می آیند. متخصصانی که در کلینیک های کاشت مو مشغول به فعالیت هستند، باید در کار خود از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشند. تخصص و دانش لازمه اصلی یک پزشک باتجربه است. فقدان تجربه در پزشک نتایج جبران‌ناپذیری را خواهد داشت.

بنابراین مجهز بودن کلینیک و استفاده از پزشکان متخصص به تنهایی کفایت نمی کند؛ بلکه تجربه و مهارت حرف اول را در علم پزشکی می‌زند. بهترین دکتر کاشت مو در تهران باید به روش‌های نوین پیوند مو مسلط باشد.

رعایت مسائل بهداشتی از خصوصیات یک مرکز خوب به حساب می آید

رعایت مسائل بهداشتی مانند استریل بودن ابزارها و دستگاه ‌ها از خصوصیات مهم یک مرکز کاشت مو به شمار می رود. بهداشت محیط کلینیک و بهداشت متخصص و تیم کاشت مو باید یکی از مهم ترین معیارهای شما در انتخاب بهترین مرکز کاشت مو باشد.

رعایت مسائل بهداشتی و ضدعفونی بودن دستگاه‌ها و ابزارهای کاشت مو تاثیر چشمگیری در کاهش عوارض کاشت مو و همچنین افزایش موفقیت در پیوند مو دارد. توصیه می‌کنیم قبل از اینکه اقدام به کاشت کنید، ابتدا با مراجعه‌ حضوری یا پرس‌وجو از مراجعه کنندگان قبلی وضعیت بهداشتی و استریل کردن دستگاه‌ها را قبل از جراحی بررسی کنید.

میزان کم هزینه اولویت اول در انتخاب مرکز کاشت ناخن نیست

هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی همچون تعداد گرافت ‌های کاشته شده، وسعت طاسی و تکنیک مورد استفاده برای کاشت مو بستگی دارد. در کنار این موارد اعتبار و شهرت کلینیک کاشت مو نیز در تعیین هزینه موثر بسیار تاثیرگذار است.

هزینه کاشت مو در کلینیک های مختلف به روش FIT  با تعداد گرافت یکسان متفاوت است. معمولا هر چه هزینه عمل کاشت مو کمتر باشد، شما را بیشتر وسوسه می‌کند که در آن کلینیک کاشت مو انجام دهید، اما باید مراقب باشید؛ چراکه بهترین کلینیک کاشت مو لزوما مرکزی نیست که قیمت کمتری دارد.

کلینیک‌های کاشت مو که قیمت پایین‌تری را به شما پیشنهاد می کنند، کیفیت پایین‌تری دارند.  از سوی دیگر قیمت بالا نیز نشان دهنده کیفیت مناسب نیست. به طور کلی بهتر است برای انتخاب بهترین مرکز کاشت مو به جای توجه به قیمت آن به تجربه و تبحر متخصص کاشت مو توجه کنید.

البته بعضی از کلینیک ها با فراهم کردن بستر مناسب کاشت مو را به صورت اقساطی انجام می دهند. این امر فرصت مناسبی است که زیبایی را به خود هدیه دهید.

 

کلینیک کاشت مو در تهران برای کاشت از چه روش هایی استفاده می کنند؟

روش های مختلفی در کاشت مو وجود دارد که در کلینیک های سراسر ایران توسط پزشکان ماهر و زبردست انجام می شود. خدمات رویان سلامت در این خصوص به شما کمک می کند که برای زیبایی خود ارزش بیشتری قائل شوید. به نظر شما کدام روش برای کاشت مو بهتر است؟

  • روش کاشت موی FUE: اینرویه نسبت به سایر روش ها جدیدتر و محبوب تر است. آنچه در این روش اتفاق می افتد این است که رشته های مو از پشت و کناره های سر فرد در گروه های یک تا چهارتایی پیوند می شود. زیرا مو به این ترتیب، رشد طبیعی خواهد داشت. مزیت مهمی که این روش نسبت به سایر روش ها دارد، این است که دوره نقاهت چندان زیادی ندارد؛
  • کاشت موی FUT: روش FUTبرای کاشت مو، شامل برداشتن یک نوار از پوست با فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده است. پشت سر شما که موها نسبت به سایر ناحیه ها بیشتر است، کمتر در معرض طاسی قرار دارد؛ از این رو، گروه های کوچکی از بافت حاوی فولیکول های مو جدا شده و برای پیوند آماده می شوند؛
  • کاشت موی sut: کاشت SUTدر مقایسه با سایر روش های کاشت مو مانند FIT و FUT یک روش جدید است. تمام مراحل کاشت توسط پزشک متخصص کنترل شده و با استفاده از دستگاه های خودکار انجام می شود. در کاشت SUT، فولیکول ها به صورت دستی برداشته و پیوند نمی شوند. آنها با یک لیزر از محل اهدا کننده که معمولا پشت سر شماست، جدا و منجمد شده و در نهایت به مناطق طاس منتقل می شوند.

چگونه کلینیک کاشت مو را پیدا کنیم؟

بهترین و موثرترین روش برای یافتن بهترین مرکز کاشت مو این است که به جای اینکه به تبلیغات فریبنده و پر رنگ و لعاب مراکز مختلف توجه کنید، بهتر است از افرادی که قبلا به این مراکز مراجعه کرده اند و سابقه‌ استفاده از خدمات آن را دارند، اطلاعات بگیرید.

قطعا استفاده از تجربه‌ شخصی دیگران در رابطه با کیفیت خدمات و تخصص پزشکان یک کلینیک کاشت مو، بهترین معیار برای قضاوت درباره آن است. سعی کنید از تجربیات افراد برای رسیدن به هدف خود استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی را که از یاد نبرده اید؟

توسعه‌ فضای مجازی و پیدایش شبکه ‌های اجتماعی سبب شده است که این بستر به یک محیط مناسب برای به اشتراک گذاری تجربیات و یافتن پاسخ پرسش‌ های مختلف تبدیل شود. بنابراین اگر به دنبال یافتن بهترین مرکز کاشت مو هستید، این امکان را خواهید داشت که از دیدگاه ‌های بیماران و کاربران بهره مند شوید.

با مشاهده یک نظر مثبت درباره یک کلینک کاشت مو یا یک متخصص خاص، قانع نشوید و برای انتخاب یک مرکز مناسب بسیار سختگیر باشید.

بررسی سوابق کاری کلینیک

روش دیگری که در یافتن بهترین مرکز کاشت به شما کمک می کند، بررسی سوابق کاری کلینیک است. اکثر کلینیک ‌های کاشت مو در شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و تلگرام کانال اختصاصی یا وبسایت دارند و نمونه کارها و پیوندهای موی خود را آنجا قرار می‌دهند.

شما عزیزان با استفاده از این تصاویر از کیفیت و توانایی پزشکان کلینیک مطمئن خواهید شد. البته تشخیص اینکه تصاویر منتشر شده در فضای مجازی چه میزان قابل اطمینان است، کاملا بر عهده خود شماست؛ بنابراین کاملا حواس خود را جمع کنید.

سوالات متداولی که به کارتان می آید

در این بخش از مقاله به سوالاتی خواهیم پرداخت که ممکن است برای شما مفید و موثر باشد.

  • بهترین روش کاشت مو کدام است؟

در حال حاضر مدرن ترین و پیشرفته ترین روش کاشت مو، SUT است که با استفاده از جدیدترین دستگاه ها و متدها این عمل صورت می گیرد. این روش از حداقل عوارض و معایب برخوردار است همچنین میزان درصد موفقیت در این عمل نسبت به سایر روش ها بیشتر است.

  • مناسب ترین سن برای کاشت مو چه سنی است؟

معمولا کاشت مو برای متقاضیان بالای 21 سال که دچار ریزش مو شده اند، انجام خواهد شد. معمولا سنین بین 25 تا 50 سال به عنوان بهترین سن برای کاشت مو به شمار می آیند.

  • چه مدت زمان نیاز است که موهای پیوند شده رشد کنند؟

یکی از سوالات رایجی که در ذهن اکثر افراد شکل می گیرد این است که بعد از پیوند مو، چقدر زمان نیاز است که به نتیجه دلخواه برسند. موهایی که از قسمت بانک مو برداشته می شوند و به ناحیه مورد نظر پیوند می شوند، ابتدا شروع به رشد می کنند، ولی پس از حدود ده روز وارد فاز استراحت شده و ریزش شروع می شود.

  • در صورت ریزش مو آیا امکان پیوند وجود دارد؟

شاید یکی از سوالاتی که شما را نگران کرده است، ریزش مو باشد. ریزش مو به هر دلیلی که باشد، چه ارثی و چه تحت تاثیر شرایط محیطی هیچ تاثیر منفی در روند کاشت موی شما نمی گذارد.

  • موهای کاشته شده چه فرقی با موهای طبیعی دارد؟

رشد موهای پیوندی با موهای طبیعی هیچ تفاوتی ندارد. میزان رشد مو کاشته شده همانند موی طبیعی است. این موها تنها از نظر ریزش ممکن است متفاوت باشند، زیرا استرس و مشکلات هورمونی باعث ریزش نمی شود.

  • بهترین شهر برای کاشت مو کدام شهر است؟

کاشت مو در شهرهایی مانند مشهد، تهران، اصفهان و شیراز رواج بیشتری دارد. از آنجایی که متقاضیان بیشتری برای کاشت مو وجود دارد، در نتیجه پزشکان باتجربه تری در این شهرها مشغول به کار هستند که سال ها این روش جراحی را با روش های مدرن انجام می دهند.

با کلینیک کاشت مو رویان سلامت نگران کاشت موی خود نباشید.