ایمپلنت دندان، عوارض و جایگزین های ایمپلنت

2. آیا هزینه کامپوزیت توسط بیمه پرداخت می شود؟ کامپوزیت دندان جزء خدمات زیبایی محسوب می شود و خدمات زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرند. آیا شیوه انجام آن را می دانید؟ 4. آیا کامپوزیت کردن دندان ها با درد زیادی همراه است؟ از لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیتی برای زیبا کردن دندان ها و لبخند استفاده می شود، اما کامپوزیت و لمینت دندان از نظر جنس، طول عمر، مدت زمان درمان و هزینه باهم تفاوت دارند، و هر کدام از آن ها با توجه به شرایط و انتخاب فرد و پیشنهاد پزشک انتخاب می شود.

در صورت انتخاب درمان 8 واحد کامپوزیت ونیر یا بالاتر(طرح لبخند) هزینه شامل تخفیف یا پرداخت اقساطی می گردد. ولی به طور کلی در رابطه با اینکه کدام یکی از این دو روش می توانند برای شما مناسب تر باشند، بهتر است تا در ابتدا با یک متخصص ارتودنسی مشورت داشته باشید.

بطور کلی اگر شما از شکل دندان خود و یا رنگ و اندازه آن رضایت ندارید میتوانید از لمینیت کامپوزیتی و یا سرامیکی برای اصلاح طرح لبخند استفاده نمائید. ممکن است ونیر کامپوزیتی مستقیما قرار داده شود(در دهان ساخته شده باشد)، یا یک تکنسین دندانپزشکی در آزمایشگاه دندانپزشکی آن را ساخته باشد (غیرمستقیم) و بعدا به دندان چسبانده شود. 4. مقاومت و استحکام کامپوزیت نسبت به لمینت کمتر است و در صورتی که مراقبت های لازم انجام نشود، امکان شکستگی و پوسیدگی کامپوزیت بالا می رود. معمولا افرادی که به دنبال ظاهری طبیعی هستند از کامپوزیت استفاده می کنند. برای آنکه دندان های جلویی به خوبی ترمیم شوند از کامپوزیت میکروفیلد استفاده می کنند.

کامپوزیت دندان شکسته را میتوان به راحتی ترمیم کرد و مراحل ترمیم کامپوزیت دندان شکسته بدون هیچگونه دردی و در مدت زمان بسیار کوتاهی انجام میگیرد. ارتودنسی دندان اگر توسط متخصص ارتودنسی با تجربه و متبحر، به صورت اصولی انجام شودف مادام العمر و ماندگار خواهد بود، ولی کامپوزیت دندان طول عمر مشخصی دارد و بعد از مدتی نیاز به ترمیم پیدا می کند. 5. ارتودنسی درمانی ماندگار تر است یا کامپوزیت؟ البته روش ونیر کامپوزیت، روش مطمئن، موثر و کاربردی بوده و از نظر هزینه نسبت به لمینت دندان مناسب تر است.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد هزینه ی کامپوزیت دندان نی نی سایت بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.