انواع بخاری منزل و مشخصات هرکدام

گرمایش از مرکزی تا گاه به گاه

به طور کلی در طول ساخت و ساز تصور می شود، یک تاسیسات گرمایشی را می توان به عنوان بخشی از بازسازی خانه یا به عنوان یک مکمل یکباره برای یک سیستم موجود اصلاح یا بهبود بخشید. جزئیات…

 

خلاصه

1.  دیوار یا کف

2.  تراکم خوب است

3.  برق مرکزی نیست

4.  چوب

تجهیز خانه شما به سیستم گرمایشی کارآمد، راحت و اقتصادی حتی پس از ساخت آن نیز قابل انجام است. گرمایش مرکزی یا گاه به گاه، این دو گزینه تغییر یا حتی تکمیل یک نصب موجود را ممکن می‌سازند.

 

گرمایش مرکزی انفرادی به شما این امکان را می دهد که بسته به هزینه و زیستگاه، بین چندین نوع سوخت (نفت، گاز، چوب و غیره) انتخاب کنید. گرمایش آب گرم توسط شبکه رادیاتورها این مزیت را دارد که گرما را به آرامی در هر اتاق پخش می کند. به عنوان نتیجه اینرسی حرارتی و این انتشار دقیق، مناطق سرد ایجاد می شود. گرمایش از کف آب گرم این عیب را ندارد، زیرا معمولاً در دمای پایین کار می کند و هر اتاق مجهز به آن را به طور یکنواخت و منظم گرم می کند. با این حال، اغلب نیاز به پشتیبانی از گرمایش رادیاتور (مدارهای مختلف) دارد. هنگامی که سرمای بیش از حد نیاز به گرمایش قوی دارد، گرمایش از کف دیگر فایده ای ندارد، زیرا نمی تواند دمایی را تحمل کند. آب ورودی بیش از 50 درجه سانتیگراد لوله‌هایی که این جریان داغ را هدایت می‌کنند،  اما در بهترین بخاری هیزمی می‌توانند در بتن ریخته شوند یا بین تیرچه‌های یک کف چوبی که قبلاً در قسمت پایینی آن عایق شده‌اند، اجرا شوند.

 

ترموستاتی که دیگ را کنترل می کند معمولا در اتاق اصلی قرار دارد. برای خانه ای که به خوبی عایق بندی شده و مجهز است، به عنوان مثال با دیگ چگالش، سنسور بیرونی حتی ترجیح داده می شود. در واقع، به سیستم‌های دمای پایین، با اینرسی قابل توجه، اجازه می‌دهد تا تغییرات آب و هوایی را بدون نیاز به افزایش ناگهانی دما در نظر بگیرند. از آنجایی که امکان کنترل دمای اتاق به اتاق را نمی دهد، افزودن یک شیر ترموستاتیک به هر رادیاتور می تواند مفید باشد.

 

دیوار یا کف

در قلب این تاسیسات، دیگ بخار باید با توجه به سطحی که قرار است گرم شود، پیکربندی محل اقامت و احتمالاً نیاز به آب گرم خانگی انتخاب شود.

 

دیگ های دیواری اساساً با گاز کار می کنند و می توانند در هر نوع خانه جمعی یا انفرادی نصب شوند. دیگ های سوخت روی زمین باید برای خانه شخصی رزرو شوند. دومی فشرده، “سبک” شده اند و حتی ابعادی مطابق با لوازم خانگی اتخاذ می کنند تا جای خود را در آشپزخانه، حمام یا اتاق لباسشویی پیدا کنند.

 

هر نوع دیگ بخار، تخلیه یا توسط یک کانال معمولی و یا با استفاده از سیستم به اصطلاح مکنده انجام می شود. سپس دیگ آب بندی می شود. هوای ورودی و خروجی گازهای سوخته مستقیماً در خارج، روی نما یا پشت بام انجام می شود.

 

تراکم خوب است

از زمان ظهور آنها در دهه 1980، دیگ های چگالشی قابل اعتماد و اقتصادی شده اند. این تکنیک عمدتاً برای دیگ های گاز اعمال می شود. این دستگاه ها با بازدهی بالاتر نسبت به مدل های استاندارد یا دمای پایین، با بازیابی گرمای باقیمانده موجود در بخار آب گازهای احتراق برای گرم کردن مدار، به جای تخلیه آن از طریق دودکش، متمایز می شوند.

 

برق مرکزی نیست

گرمایش اصلی گاه به گاه فقط با برق کار می کند. عناصر گرمایش اغلب رادیاتورهای کلاسیک (افقی، عمودی یا پایه) هستند. دما توسط یک ترموستات روی دستگاه یا در اتاق، با یا بدون سنسور خارجی تنظیم می شود.

 

کنوکتورها، با فن یا بدون فن، مقرون به صرفه ترین برای خرید هستند. آنها افزایش سریع دما را ارائه می دهند. عیب اصلی آنها این است که هوای محیط را به شدت خشک می کنند و هوای گرم را به سقف می فرستند.

 

بخاری های تابشی گرمایی را فراهم می کنند که با گرم کردن مستقیم مبلمان، افراد و دیوارها به اتاق تابش می کند و تفاوت دما بین کف و سقف را محدود می کند. احساس گرمای بازیابی شده مشابه حس پرتوهای خورشید است.

 

رادیاتورهای حرارتی نرم از یک مقاومت بزرگ، معمولاً یک صفحه آلومینیومی ساخته می شوند. بر خلاف کنوکتور معمولی، انتشار گرما، پیوسته و همگن، از احساس گرما / سرما جلوگیری می کند.

 

رادیاتورهای اینرسی راحتی گرمایشی مشابه گرمایش مرکزی را فراهم می کنند. گرما به روشی ماندگار به داخل اتاق ها پخش می شود حتی اگر آنها خاموش باشند.

 

بخاری های ذخیره سازی از کف تا سقف به طور یکنواخت گرم می شوند. آنها گرمایش تابشی، ذخیره گرما و تهویه گرم را ترکیب می کنند. آنها انرژی را در ساعات کم مصرف تعرفه EDF انباشته می کنند و سپس آن را به صورت گرما آزاد می کنند.

 

در خانه‌های مجهز به گرمایش مرکزی، به لطف پانل‌های تابشی یکپارچه در سقف یا کف، می‌توان گرما را در اتاق‌هایی که فاقد آن هستند یا بعداً ایجاد شد (اتاق زیر شیروانی یا زیرزمین…) فراهم کرد. آنها را می توان در هر جایی از خانه نصب کرد و از کارهای سنگین لوله کشی و بنایی اجتناب کرد.

 

 

 

بنوشید

بازگشت بزرگ

با افزایش قیمت نفت، گاز و برق ، گرمایش با چوب دوباره مد شده است.

 

صاحبان خانه‌های بزرگ با «اتاق دیگ بخار» می‌توانند دیگ‌های هیزمی (با چوب یا صفحات) متصل به تاسیسات گرمایش مرکزی یا حتی مخزن آب گرم خانگی را انتخاب کنند. به همین ترتیب، اجاق‌های چدنی و مواد نسوز در اتاق‌های نشیمن، و نه فقط برای گرمایش اضافی، بازگشت بزرگی دارند. با طراحی کلاسیک یا مدرن، این دستگاه ها، هنوز نسبتاً گران هستند، راندمان بالا، استقلال طولانی و اینرسی حرارتی بسیار خوب را ارائه می دهند.

 

هیزم به طور کلی به صورت حجمی (متر مکعب) به فروش می رسد. خرید آن با وزن توصیه نمی شود. هنگامی که خیس می شود، سنگین تر می شود، بنابراین قیمت خرید برای گرمایش بسیار کمتر از چوب خشک بالاتر خواهد بود. برچسب “NF Firewood” که به تحریک آژانس مدیریت محیط زیست و انرژی (Ademe) ایجاد شده است، کیفیت چوبی را که خریداری می کنند (نوع، طول، سطح رطوبت، مقدار تحویل در متر مکعب) به مصرف کنندگان تضمین می کند.