امیدواری برای زنده ماندن مفقودین شناور بهبهان

[ad_1]

مدیرکل بنادر و دریانوردی خرمشهر ضمن ابراز امیدواری نسبت به زنده ماندن مفقودین شناور غرق شده بهبهان اعلام کرد: تجسس و نجات در آب‌های عراق برای یافتن مفقودین شناور غرق شده بهبهان همچنان ادامه دارد و چهار خدمه نجات یافته این شناور به زودی به ایران بازگردانده می‌شوند.

 به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، دو شب پیش شناور باری بهبهان که بار سرامیک را از بندر خرمشهر به بندر ام القصر عراق حمل می‌کرد در نزدیکی خور عبدالله و حوالی بندر ام القصر عراق غرق شد و بر اساس آخرین اطلاعات دریافت شده یکی از هفت خدمه این کشتی جان خود را از دست داده، دو خدمه مفقود شده‌اند و چهار خدمه آن نجات پیدا کردند.

نورالله اسعدی درباره آخرین وضعیت شناور غرق شده بهبهان و اقدامات انجام شده در این زمینه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: جستجو برای یافتن دو خدمه مفقود شده شناور بهبهان در آب‌های عراق ادامه دارد و همچنان امیدواریم که این دو خدمه زنده باشند و بتوانیم آنها را نجات دهیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود که عراق هنوز مجوز جستجو و نجات در آب‌های کشورش را به ایران نداده است، گفت: مجوز از سوی عراقی‌ها صادر شده و این مسئله صحت ندارد چرا که هم اکنون دو شناور ایرانی در حال تجسس و نجات در آب‌های عراق طی ۲۴ ساعت گذشته هستند.

اسعدی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه گفته می‌شود چهار خدمه نجات یافته این شناور اجازه بازگشت به ایران را از سوی عراقی‌ها پیدا نکردند، گفت: به هیچ وجه این مسئله صحت ندارد و عراق و ایران هر دو به دنبال این مسئله هستند که هر چه سریعتر چهار خدمه نجات یافته شناور باری بهبهان را به ایران بازگردانند که این کار در اسرع وقت انجام می‌شود.

[ad_2]

Source link