احتمال حرکت مفقودین شناور بهبهان به سمت کویت

[ad_1]

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: همچنان در حال جست‌وجو برای یافتن مفقودین شناور غرق شده بهبهان در آب‌های عراق هستیم اما با توجه به این‌که احتمال دارد جریانات آب باعث شده باشد مفقودین به سمت آب‌های کویت هدایت شده باشند، هماهنگی‌های لازم با این کشور انجام شده است.

 به گزارش پایگاه خبری تیترنیوز، سه شب گذشته شناور باری بهبهان که بندر خرمشهر را با حدود ۸۰۰ تن سرامیک به بندر ام‌القصر عراق ترک کرده بود، در نزدیکی این بندر و حوالی خورعبدالله غرق شد و براساس آخرین اطلاعات و اخبار رسیده چهار نفر از خدمه این کشتی نجات یافتند یک نفر جان خود را از دست داد دو خدمه دیگر مفقود شدند.

نادر پسنده درباره‌ی آخرین وضعیت عملیات امداد و نجات کشتی غرق شده بهبهان به ایسنا اظهار کرد: عملیات جست‌وجو و نجات دو نفر مفقودین کشتی غرق شده بهبهان در منطقه غرب این کشتی از سوی شناورهای عراقی و شناورهای ناجی جمهوری اسلامی ایران در حال انجام است اما تاکنون آثاری از آنها پیدا نکرده‌ایم و امیدواریم بتوانیم دو نفر مفقودین این حادثه را پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اطلاع‌رسانی و هماهنگی‌های لازم با کشور کویت انجام شده است چرا که احتمال می‌دهیم جریانات آب آنها را به سمت آب‌های کویت برده باشد، همچنین به شناورهای عبوری اطلاعات لازم داده شده که هنگام تردد از منطقه به صورت همزمان جست‌وجوی محل عبور خود را نیز انجام دهند.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: همچنین مراودات سیاسی و مکاتبات لازم بین دو کشور ایران و عراق برای تسهیل در عملیات جست‌وجو انجام شده و براساس آخرین هماهنگی‌های صورت گرفته از طریق سرکنسولگری ایران در بصره چهار نفر خدمه نجات یافته این کشتی امروز از طریق مرز شلمچه وارد کشور خواهند شد.

پسنده اظهار کرد: همکاران ما در مرز شلمچه منتظر هموطنان‌مان هستند تا بتوانند اطلاعات دقیق‌تری از سانحه رخ داده را دریافت کنند و در واقع کمیته بررسی سانحه نیز در آنجا تشکیل خواهد شد و علت سانحه به محض مشخص شدن نتایج بررسی، اعلام می‌شود.

[ad_2]

Source link