آموزش گرافیک طرحستان

 

وقتی به طراحی گرافیک فکر می کنید ، آیا تبلیغات هنری را جلوی چشمتان می بینید؟ یا گرافیک جذاب در وب سایت ها؟ یا تصاویر و نوشته هایی که به طرز حیرت انگیزی در مجله جمع شده اند؟

با تمام این نمونه های طراحی گرافیکی ، این اصطلاح دامنه بسیار گسترده تری دارد و دامنه وسیع تری از خلاقیت ، مانند پوسته ، اینفوگرافیک ، جلد کتاب ، برچسب محصول ، آرم ، کارت ویزیت ، تابلو ، طراحی وب را دارد. برنامه های تلفن همراه ، رابط های کاربری نرم افزار و موارد دیگر را شامل شوید.

بنابراین طراحی گرافیک چیست؟ شروع خوبی برای صحبت در مورد نمونه کارهای ایجاد شده توسط طراحان گرافیک است. اما این کل مطلب را بیان نمی کند. اگرچه ممکن است جزئیات و پیچیدگی های کل حوزه گرافیک را پوشش دهد ، اما در یک فضای کوتاه مانند این مقاله امکان پذیر نیست.

اما این مقاله ساده و مختصر به شما کمک می کند که اگر این زمینه و شغل را بهتر می بینید و می دانید خلاقانه و شگفت انگیز است. اگر می خواهید در آینده طراح گرافیک شوید ، تخصص شماست! پس با ما همراه باشید! پویاندیش این دنیای شگفت انگیز را برای شما روشن خواهد کرد!

گرافیک یکی از قدیمی ترین رشته های دانشگاه است که می تواند از دبیرستان و در دانشکده های فنی و حرفه ای سراسر کشور شروع به کار کند و مباحث عملی شما را بیاموزد. این رشته زیرشاخه ها و متن های زیادی دارد و اگر فردی خلاق و صبور هستید می توانید در رشته گرافیک تحصیل کنید ، آینده شغلی مناسبی را برای خود رقم بزنید. برای اینکه دانشجوی طراحی گرافیک باشید ، اگر اهل طراحی هستید ، باید خلاق باشید. به عبارت دیگر می توان ادعا کرد که برای طرفداران شما در این زمینه بستری طراحی می کند! آشنایی با رنگ ها و آشنایی اساسی با سایر رشته های هنری مانند عکاسی ، نقاشی ، خوشنویسی ، … نیز بسیار مفید خواهد بود و در به دست آوردن تجربه و بلوغ شما شگفت آور خواهد بود.

جامعه شناسی ، تکنیک های بازاریابی ، روانشناسی و حتی ادبیات می تواند یک طراح گرافیک خوب را به یک طراح گرافیک منحصر به فرد تبدیل کند. از آنجا که یک طرح گرافیکی برای مخاطب و با آن مخاطب ارائه می شود ، کاتر مفید و مفید خواهد بود!

بعد از گذراندن دوره طراحی گرافیک در دانشگاه ، می توانم عکاسی ، طراحی و کروماتوگرافی ، صفحه آرایی ، حروف چینی ، طراحی پوست ، آرم ، خوشنویسی و موارد دیگر را بیاموزم. برای فارغ التحصیلان این رشته ، فرصت های شغلی خوبی در ایران و موارد دیگر وجود دارد که در زیر بحث می شود.

طراحی گرافیک چیست؟

طراحی گرافیک ، طبق تئوری موسیقی گرافیک آمریکا (AIGA) ، چنین تعریف شده است: “هنر برنامه ریزی و نمایش تجربیات و ایده های برتر ، با استفاده از تصاویر بصری و متنی.” به عبارت دیگر ، طراحی گرافیک ایده ها یا پیام های خاصی را از طریق ابزارهای بصری منتقل می کند. این ابزارهای تصویری می توانند به سادگی آرم کسب و کار یا به پیچیدگی صفحات یک وب سایت باشند.

الكساندوس كلافتوس ، طراح خلاق در Vertex ، می گوید: “طراحی گرافیك ، عناصر گرافیكی و متنی را در صورت پیاده سازی آنها در رسانه های مختلف تركیب می كند.” طراحی گرافیکی به تولید کننده کمک می کند تا با مصرف کننده ارتباط برقرار کند و پیام پروژه ، رویداد ، کمپین یا محصول را به همه منتقل کند. “سازمانهای مختلف می توانند از هنر طراحی گرافیک به طرق مختلف بهره مند شوند ؛ به عنوان مثال:

شرکت ها می توانند از طریق طراحی گرافیک ، از طریق تبلیغات ، محصولات خود را تبلیغ و فروش دهند.

این وب سایت می تواند با استفاده از طراحی گرافیکی اطلاعات پیچیده و قابل درک را با کمک اینفوگرافیک به روشنی و آسان به خواننده منتقل کند.

 مشاغل می توانند از طریق مارک تجاری یا روش های مختلف دیگری که طراحان گرافیک ارائه می دهند ، به کار خود جلوه ای بی نظیر دهند.

همانطور که مشاهده می کنید ، این هنر می تواند به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گیرد و نیازهای مشاغل مختلف برای مرتب سازی و خواسته های آنها را پوشش دهد. جیکوب اسمیت ، موش در استودیوی طراحی تولید ، می گوید: “ما هر روز از کنار اشیا del ظریف و هنری عبور می کنیم که مقاومت را احاطه کرده اند.” اما در هر گوشه از مجله ، در یک علامت خروج و در یک کتاب ، مجموعه ای از ایده های طراحی وجود دارد که ثابت می کنیم در حال جمع آوری هستیم. »

به خاطر داشته باشید که علی رغم پیگیری پروژه های طراحی گرافیک ، مشاغل تجاری مانند تبلیغات یا ساخت آرم ، این هنر تجربی در زمینه های دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد و در موارد دیگر فقط به عنوان ابزاری برای بیان ایده ها مورد استفاده قرار می گیرد. و ابتکارات هنرمندان!

عناصر طراحی گرافیکی

برای درک بهتر طراحی گرافیک ، باید عناصر و اصولی را در ایجاد و ترویج آن داشته باشد. این عناصر عبارتند از:

این عناصر با هم یا در مقابل استفاده برای ایجاد طرحی برجسته و چشمگیر استفاده می شوند. طراحان گرافیک همچنین از اصول طراحی استفاده می کنند که شامل تعادل ، تنظیم ، حرکت ، الگو ، تکرار ، تناسب ، ریتم ، تنوع و یکپارچه سازی است. درک چگونگی و زمان استفاده صحیح از این عناصر و اصول برای ایجاد یک طرح گرافیکی خوب و موثر بسیار حیاتی است.

https://tarhestan.org